The Legend of Zelda Tears of the Kingdom zapowiada się jako największa gra first-party na Nintendo Switch

The Legend of Zelda Tears of The Kingdom

Wczoraj z samego rana informowaliśmy o nowym zwiastunie The Legend of Zelda Tears of the Kingdom, który zaprezentowany został podczas Nintendo Direct. Nieco później pojawiła się także galeria ujęć prezentująca dotychczasowy efekt prac zespołu deweloperskiego. Dzisiaj pojawiły się wiadomości dotyczące wagi tej produkcji. Osobom planującym zakup radzimy wyposażyć się w pojemną kartę pamięci.

Pliki The Legend of Zelda Tears of the Kingdom zajmą prawie 20 GB pamięci

The Legend of Zelda Tears of The Kingdom
The Legend of Zelda Tears of the Kingdom

Według informacji uzyskanej bezpośrednio ze sklepu Nintendo.com pliki The Legend of Zelda Tears of the Kingdom zajmują aż 18,2 GB miejsca. Wychodzi na to, że najnowsza odsłona przygód Linka będzie największą grą first-party w historii Nintendo.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Poprzednia odsłona serii o podtytule Breath of the Wild zajmuje „zaledwie” 13,4 GB miejsca, a wydana niedawno Bayonetta 3 około 16 GB. Mimo tych dość sporych (jak na Switcha) rozmiarów, największą grą na konsole Nintendo pozostaje NBA 2K21, które waży zawrotne 41,6 GB pamięci. Swoją wagą imponować może także rodzimy Wiedźmin 3, który na konsoli „Wielkie N” zajmuje aż 31,5 GB.

Przeczytaj też: Karta graficzna do 1000 zł — jaką kupić?

Mimo że rozmiar nowej Zeldy może robić wrażenie, to jednak nie należy tego od razu przekładać na długość i jakość samej gry. O ile w tej drugiej kwestii można być względnie pewnym, że Nintendo „dowiezie” na premierę dobrze przygotowaną produkcję, tak jej długość jeszcze nie jest znana, choć i tu można przypuszczać, że będziemy mieli do czynienia z niesamowicie rozbudowaną pozycją.

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.