W 2022 roku gracze spędzili w The Sims 4 prawie 1,5 miliarda godzin! EA dzieli się ciekawymi statystykami

The Sims 4

W październiku podstawowa wersja The Sims 4 przeszła na model free-to-play, dzięki czemu każdy zainteresowany może zupełnie za darmo rozpocząć swoją przygodę ze wspomnianą produkcją. Tymczasem na oficjalnej stronie Electronic Arts pojawiło się podsumowanie mijającego roku, z którego dowiadujemy się, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy gracze spędzili w najnowszej odsłonie serii The Sims aż 1,4 miliarda godzin.

Electronic Arts podsumowuje 2022 rok w The Sims 4

The Sims 4: Śnieżna ekspada – zwiastun

Nie jest to jednak jedyna interesująca statystyka, którą podzieliła się amerykańska firma. W 2022 roku użytkownicy stworzyli bowiem 436,5 miliona Simów. Electronic Arts informuje także, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy w The Sims 4 zmarło 21,7 miliona wspomnianych postaci, a najczęstszymi przyczynami śmierci była starość, gniew oraz utonięcie.

Ze strony Electronic Ats wynika również, że w mijającym roku gracze The Sims 4 najczęściej tworzyli romantycznych, wesołych oraz kreatywnych Simów. Ponadto w ostatnich 12 miesiącach udostępniono 11,5 miliona zdjęć z galerii, z której – jak się okazuje – użytkownicy dokonali łącznie 209 milionów pobrań. Trzeba przyznać, że przedstawione liczby robią wrażenie i pokazują, jak dużą popularnością cieszy się marka The Sims.

Zobacz też: Najlepsze gry na PS4

The Sims 4 dostępne jest na PC, PlayStation 4 i Xbox One. W październiku Electronic Arts poinformowało również, że trwają prace nad kolejną odsłoną serii The Sims. Produkcja o kodowej nazwie Project Rene znajduje się jednak we wczesnej fazie rozwoju i na jej premierę z pewnością będzie trzeba jeszcze nieco poczekać.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Super okazja!
Z