Twórcy Ravenlok zachwalają Xbox Game Pass. „W 100% nam się opłacił”

Ravenlok

Dopiero co dwa dni temu Ravenlok dołączył do Xbox Game Pass, a już jego twórcy zostali zapytani o opłacalność takiego przedsięwzięcia. Jak wynika z ich odpowiedzi, umieszczenie gry w usłudze Microsoftu było dla nich całkowicie korzystne. Rozwiązało to bowiem spory problem towarzyszący indie deweloperom, jakim jest brak rozpoznawalności i rozgłosu.

Studio Cococucumber chwali Xbox Game Pass

Zwiastun Ravenlok

Jakiś czas temu na Reddicie odbywała się sesja Q&A z twórcami Ravenlok, najnowszej gry dodanej do biblioteki Xbox Game Pass. Oczywiście w cieniu toczących się sporów o opłacalność usługi Xboxa nie mogło zabraknąć pytania również o nią.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Z perspektywy czasu z radością informuję, że Game Pass w 100% nam się opłacił. Dzięki niemu mamy dostęp do tak wielu graczy dla trylogii Wokselowej – Riverbond, Echo Generation i Ravenlok. Dla deweloperów indie widoczność jest zawsze wysiłkiem, a świadomość, że istnieje niska bariera wejścia dla graczy, aby dostali grę do swoich rąk, rozwiązuje dla nas duży problem.

Vanessa, dyrektorka i producentka Ravenlok

Wcześniej o Game Passie pozytywnie wypowiedział się również prezes studia odpowiedzialnego za Everspace 2, więc to kolejne potwierdzenie, że abonament rzeczywiście jest dużą szansą dla mniejszych zespołów. Rzecz jasna zapewne inaczej wygląda to w przypadku tytułów AAA, które muszą zarobić odpowiednio więcej, aby ich twórcy mogli wyjść „na plus”.

Zobacz też: Mikrofon do nagrywania – najlepsze modele

Ravenlok jest dostępny w ramach abonamentu Xbox Game Pass na PC, Xboxie One oraz Xboxach Series X|S. Produkcję można uruchomić też w chmurze.

O autorze
Adrian Witczak
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Fan gier strategicznych, akcji i RPG. Swoje pierwsze kroki z grami stawiał przy PS2 i PC, obecnie preferuje bardziej platformy "Zielonych".

Liczba wpisów: 2461 (w redakcji od 17.11.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.