Ubisoft nagle zwolnił część swoich pracowników. Redukcja dotknęła dział obsługi klienta

Ubisoft

Temat zwolnień w korporacjach związanych z tworzeniem i wydawaniem gier w ostatnim czasie coraz częściej trafia do mediów. Dzięki temu gracze mają znacznie lepszy pogląd na to, jak w rzeczywistości może wyglądać praca w tego rodzaju firmach. Po doniesieniach na temat zwolnień w EA, Microsofcie i Amazonie przyszła kolej na Ubisoft. W tym przypadku nie ma ich zbyt wiele, jednak dotyczą one — z punktu widzenia graczy — całkiem ważnego działu.

Ubisoft zwalnia 60 pracowników, a niektórzy dopatrują się w tym początku większej redukcji etatów

NEW: Ubisoft confirms 60 people laid off across its North Carolina and Newcastle, UK offices.

The company announced earlier this year it was aiming to cut headcount "naturally" over the next 12 months as it struggles with game delays and sales. https://t.co/VZaZ6xFgRi pic.twitter.com/LM43qMLXhM

— AmericanTruckSongs9 (@ethangach) May 10, 2023

NEW: Ubisoft confirms 60 people laid off across its North Carolina and Newcastle, UK offices.

The company announced earlier this year it was aiming to cut headcount "naturally" over the next 12 months as it struggles with game delays and sales. https://t.co/VZaZ6xFgRi pic.twitter.com/LM43qMLXhM

— AmericanTruckSongs9 (@ethangach) May 10, 2023

Zgodnie z informacjami, które zaczęły się pojawiać, Ubisoft zwolniło około 60 pracowników ze swoich biur w Północnej Karolinie i Newcastle w Wielkiej Brytanii. Wiele wskazuje na to, że cała ta redukcja etatów skupiona jest w głównej mierze na dziale obsługi klienta.

Dość szybko po ujawnieniu tych informacji, sami zwolnieniu pracownicy potwierdzali, że faktycznie coś takiego miało miejsce, a zakończenie współpracy z firmą miało rzekomo następować nagle „bez żadnych wskazówek ani przygotowania”.

W odpowiedzi na te informacje Ubisoft przekazał, że owa redukcja etatów jest próbą „wprowadzenia pewnych zmian organizacyjnych”, które w założeniu mają skupić się na oferowaniu spójnego wsparcia wszystkim graczom.

Zespół Customer Relationship Center firmy Ubisoft rozwija swoją organizację, aby skupić się na obszarach, w których możemy mieć znaczący wpływ, pozostając jednocześnie niezłomnym w naszym zobowiązaniu do konsekwentnego wspierania naszych graczy na całym świecie. Szacujemy, że ze względu na zmiany organizacyjne może to mieć wpływ na 60 członków zespołu z naszych biur w Cary w Północnej Karolinie w USA i Newcastle w Wielkiej Brytanii.

Oświadczenie Ubisoftu ws. redukcji etatów

Przeczytaj też: Ranking słuchawek gamingowych

Biorąc pod uwagę komunikat wystosowany przez Ubisoft na początku tego roku, można spodziewać się, że nie są to jedyne zwolnienia, jakie dosięgną działy francuskiego wydawcy. Na ten moment nie wiadomo jednak, jak duża będzie ta redukcja, jednak wkrótce powinno pojawić się w tej sprawie więcej konkretów.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.