Konsolowy Valheim z terminem premiery w Xbox Game Pass? Gra ma wkrótce trafić na konsole Microsoftu

Valheim

Valheim pierwotnie zadebiutował w 2021 roku na Steamie w ramach wczesnego dostępu. Wtedy to gra tworzona przez Iron Gate Studio przyciągnęła do siebie miliony graczy na całym świecie, którzy w pojedynkę lub ze znajomymi przeżywali przygody w tytułowej krainie, próbując sprostać zadaniu postawianemu przez samego Odyna.

Produkcja ta jakiś czas temu trafiła także do abonamentu PC Game Pass, teraz okazuje się, że jej premiera na konsolach Xbox (a co za tym idzie także w Xbox Game Pass) może być bliżej, niż się wydaje.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Valheim ma trafić do abonamentu Xbox Game Pass jeszcze w marcu, lecz dokładna data premiery nie jest znana

Według informacji dostarczonych przez profil EmbracerInvest Valheim ma zawitać do usługi Xbox Game Pass oraz na Xboxach w marcu 2023 roku. Potwierdzają to poniekąd wcześniejsze doniesienia, według których gra pojawi się w usłudze amerykańskiej firmy „wiosną 2023 roku”. Mimo że w komunikacie nie sprecyzowano dokładnie o jakie konsole Xbox chodzi, tak drogą dedukcji można wywnioskować, że tytuł ten pojawi się zarówno na Xbox One oraz Series X|S.

Należy jednak pamiętać, że nie jest to w pełni potwierdzona informacja i do momentu ogłoszenia stosownego komunikatu podającego konkretną datę premiery przez Embracer lub Microsoft należy podchodzić do niej ze sporym dystansem.

Przeczytaj też: Gry wojenne

Na koniec warto zaznaczyć, że Valheim we wrześniu ubiegłego roku otrzymał ogromną aktualizację zatytułowaną Mistlands, która dodaje zupełnie nowy biom, a co za tym idzie nowe materiały, elementy budowlane, nowe lochy i przeciwników. Nie jest to też ostatnia tego rodzaju łatka do gry, bo twórcy zapowiadają, że w przyszłości doczekamy się jeszcze większej ilości nowej zawartości.

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.