Vampire: The Masquerade Bloodlines 2 z premierą w 2024 roku. Tym razem bez opóźnień – zapewnia Paradox

Vampire: The Masquerade Bloodlines 2

Paradox Interactive zdecydowało się na ponowną zapowiedź Vampire: The Masquerade Bloodlines 2. Firma opublikowała gameplay trailer prezentujący nowe oblicze gry, a także poinformowała, że tytuł ukaże się jesienią 2024 roku. Wydawca jest wyraźnie pewny, że produkcja studia The Chinese Room zadebiutuje na rynku we wspomnianym terminie. Jeden z deweloperów zapewnił bowiem, że sequel kultowego RPG-a z 2004 roku nie zaliczy kolejnych opóźnień.

Paradox zapewnia, że Vampire: The Masquerade Bloodlines 2 zadebiutuje na rynku w planowym terminie

Vampire: The Masquerade Bloodlines 2 – materiał prezentujący studio tworzące grę

Sean Greaney – odpowiedzialny w Paradox Interactive za markę World of Darkness – udzielił wywiadu redakcji Digital Trends. Podczas rozmowy deweloper stwierdził natomiast, że firma jest „pewna” nowego terminu premiery Vampire: The Masquerade Bloodlines 2. Świadczyć ma o tym m.in. fakt, że wydawca zdecydował się rozpocząć nową kampanię marketingową wspomnianej produkcji.

Mieliśmy powody, dla któreych przez jakiś czas nie dzieliliśmy się szczegółami i nie promowaliśmy [Vampire: The Masquerade Bloodlines 2]. Zależało nam, by studio The Chinese Room mogło w spokoju rozwijać grę i dotrzeć do wersji alfa. Teraz gdy jesteśmy już na wspomnianym etapie, nadszedł czas, aby zacząć rozmawiać z naszymi fanami.

– poinformował Greaney.

Pierwotnie Vampire: The Masquerade Bloodlines 2 miało bowiem zadebiutować na rynku w 2020 roku, ale firma Paradox Interactive zdecydowała się przesunąć premierę na 2021 rok. Deweloperom ze studia Hardsuit Labs nie udało się jednak dotrzymać wspomnianego terminu, a wydawca zdecydował się zakończyć współpracę z zespołem.

Przez kilka kolejnych miesięcy wydawca nie dzielił się żadnymi szczegółami na temat Vampire: The Masquerade Bloodlines 2. Na początku czerwca bieżącego roku zapewniono jedynie, że sequel kultowego RPG-a z 2004 roku nadal znajduje się w produkcji. Dopiero w miniony weekend – jak wspomnieliśmy wyżej – firma Paradox Interactive zdecydowała się na ponowną zapowiedź gry.

Zobacz też: Najlepsze laptopy gamingowe do 4500 zł

Na koniec warto przypomnieć, że Vampire: The Masquerade Bloodlines 2 powstaje z myślą o komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X|S. Sequel kultowego RPG z 2004 roku – wbrew wcześniejszym zapowiedziom – nie trafi na PlayStation 4 i Xbox One. Jak wspomnieliśmy wyżej, gra ma zadebiutować na rynku jesienią 2024 roku.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.