GTA 6 postawi na Ray Tracing? Rockstar Games poszukuje specjalistów od technologii śledzenia promieni

GTA 6 to niewątpliwie tytuł, który rozpala wyobraźnię graczy. W internecie coraz to pojawiają się kolejne spekulacje, plotki oraz domysły dotyczące nadchodzącej odsłony kultowej serii. Najnowsze doniesienia jednak poparte są wiarygodnym źródłem i wskazują na to, że Rockstar może postawić na implementacje technologii Ray Tracing w szóstym GTA.

Rockstar Games poszukuje specjalistów od technologii Ray Tracing

Ogłoszenie o pracę w studiu Rockstar Games na platformie LinkedIn

Jak wynika z ogłoszenia o pracę zamieszczonego na platformie LinkedIn, Rockstar Games poszukuje specjalisty posiadającego doświadczenie w implementacji technologii Ray Tracing. Pozwala to snuć domysły, jakoby śledzenie promieni świateł pojawiło się w GTA 6. Gdyby rzeczywiście tak się stało, to Vice City mogłoby robić piorunujące wrażenie.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Technologia Ray Tracing w grach potrafi zaimponować, jednakże trzeba pamiętać, że jej implementacja mocno obciąża hardware, na którym gra jest uruchomiona. Należy sobie zatem zadać pytanie, w jakiej rozdzielczości i płynności będzie działać GTA 6, jeżeli śledzenie promieni faktycznie zostanie zaimplementowane do gry.

GTA 6 planowo ma zadebiutować w 2025 roku i raczej mówi się o jego drugiej połowie. Do tego czasu pozostaje zadowalać się szczątkowymi informacjami na temat gry oraz licznymi dziełami fanów związanymi z produkcją.

Źródło: Twisted Voxel

O autorze
Herbert Friedel
Redaktor działu Newsy

Gracz od małego. Urodzony konsolowiec. Wychowany na sprzęcie Sony, ale obecnie jego życie maluje się w barwach niebiesko–czerwono–zielonych. Zobacz więcej...

TAGI:

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.