Wiedźmin: Pogromca Potworów zakończy niedługo swój żywot. CD Projekt RED rezygnuje z dalszego rozwoju gry

Wiedźmin Pogromca Potworów

Nie słyszeliśmy ostatnio wiele o Wiedźminie: Pogromcy Potworów i teraz wiemy dlaczego. Polskie studio poinformowało właśnie, że ich produkcja inspirowana Pokemon GO zacznie w przyszłym roku znikać z Google Play Store i App Store.

Koniec Wiedźmina: Pogromcy Potworów

Zwiastun gry Wiedźmin: Pogromca Potworów

Zachęcony sukcesem Pokemon GO CD Projekt RED postanowił w zeszłym roku wypuścić kolejną produkcję wykorzystującą technologię AR. Gracze mogli chodzić po swojej okolicy, wcielając się w wiedźmina i wykonywać różnego rodzaju zadania, polując na potwory.

Niestety gra nie przyjęła się najwyraźniej wystarczająco dobrze i studio nie widzi sensu dalszego jej rozwoju. CD Projekt RED poinformował właśnie, że Wiedźmin: Pogromca Potworów będzie „stopniowo wygaszany”. 31 stycznia 2023 roku gra nie zniknie z Google Play Store i App Store, a 30 czerwca 2023 roku wszyscy posiadacze aplikacji stracą możliwość dalszej gry.

Przeczytaj też: Laptop gamingowy do 5000 zł

Mimo tego, że Wiedźmin: Pogromca Potworów podzielił losy Gwinta, CD Projekt RED wciąż powinien mieć ręce pełne roboty w przyszłym roku. Wiedźmin 4 dalej powstaje, a Cyberpunk 2077 ma doczekać się pierwszej ekspansji oraz wersji GOTY.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Super okazja!
>
Z