Wiedźmin Polaris — reżyserem została osoba związana z CD Projekt RED od lat

Wiedźmin Polaris

Na początku października CD Projekt RED zaskoczyło wszystkich, ogłaszając, że zamierza w przyszłości wydać 3 nowe tytuły w uniwersum Wiedźmina. Pod koniec zeszłego miesiąca deweloperzy sprawili nam zaś kolejną niespodziankę zapowiedzią remake’u pierwszej części gry z 2007 roku, który trafi do sprzedaży po premierze Wiedźmina Polaris. Teraz dowiedzieliśmy się, kto został reżyserem nowej wiedźmińskiej sagi.

Reżyser Wiedźmina Polaris pracował wcześniej m.in. nad Cyberpunkiem 2077

Posadę reżysera projektu Wiedźmin Polaris objął Sebastian Kalemba, który z CD Projekt RED związany jest od 2014 roku. Podczas prac nad Dzikim Gonem i Cyberpunkiem 2077 był on głównym animatorem oraz reżyserem animacji. W 2021 roku awansował na stanowisko dyrektora kreatywnego, by ostatecznie zostać głównym kierownikiem nadchodzącej produkcji. Co ciekawe, przed dołączeniem do CDPR Kalemba pracował m.in. przy tworzeniu zwiastunów właśnie do Wiedźmina 3.

Przeczytaj też: Najlepsze gry samochodowe

Oczywiście na kolejną odsłonę w uniwersum Wiedźmina trzeba jeszcze trochę poczekać, jednak dowiedzieliśmy się przynajmniej, kto za nią będzie odpowiadać. Nie pozostaje nam na ten moment nic innego jak trzymać kciuki za Sebastiana Kalembę i cały projekt Wiedźmin Polaris. Na koniec warto przypomnieć, że „niedługo” na rynek ma trafić next-genowa wersja Wiedźmina 3 dedykowana na konsole PlayStation 4 i Xbox Series X|S.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■
O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
TAKIEJ PROMOCJI NIE BYŁO OD 2 LAT!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.