Polskie Witchfire otrzyma wkrótce dużą aktualizację! Do gry zmierza ciekawy przeciwnik i kilka zmian

witchfire

Witchfire zadebiutowało we wczesnym dostępie na początku września. Nieco ponad miesiąc temu twórcy ogłosili wielkie plany na przyszłość, zapowiadając również pierwszą, dużą aktualizację, która jeszcze w tym roku ma trafić do gry. Teraz poznaliśmy pierwsze szczegóły dotyczące zmian i nowości, jakie pojawią się w Witchfire.

Twórcy Witchfire dzielą się informacjami na temat pierwszej, dużej aktualizacji

Na oficjalnej stronie gry pojawił się długi wpis autorstwa szefa studia The Astronauts, które jest odpowiedzialne za Witchfire. Adrian Chmielarz dużą część tekstu poświęcił filmowi jednego z YouTuberów, jednak podzielił się również kilkoma informacjami dotyczącymi rozwoju gry. Nadchodząca aktualizacja nosi nazwę kodową GGU i ma wprowadzić sporo zmian i nowości.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Autor rozpoczyna od ważnej informacji – wraz z łatką w Witchfire pojawią się startowe klasy. To umożliwi graczom dostosowanie statystyk według własnych upodobań. Ponadto od początku będzie dostępna więcej niż jedna broń, a część z nich fani zobaczą pierwszy raz.

witchfire druid
Druid w Witchfire

Gra zostanie również urozmaicona o nowy, ciekawy rodzaj przeciwnika, która został na ten moment nazwany roboczo „druidem”. Pół-ludzie, pół-drzewa mają zadawać sporo obrażeń, jednak kosztem prędkości poruszania się. Druidzi mają być dobrym celem dla mniej doświadczonych graczy.

Dodatkowo system Calamity ma zostać przeprojektowany. Choć zmiany nie mają być rewolucyjne, zmodyfikowana wersja mechaniki będzie łatwiejsza do zrozumienia. Jak podkreśla Chmielarz – „będziecie mieli znacznie więcej do powiedzenia na temat tego, kiedy i dlaczego Calamity się wydarzy”.

Zobacz też: Smartfon do 3000 zł

Jak zapowiada twórca, pojawią się także inne zmiany, które obejmować mają całą grę, jednak wspomniane powyżej są teraz najważniejsze. Aktualizacja ma trafić do Witchfire w najbliższych tygodniach, ale na dokładną datę będziemy musieli poczekać. Na koniec przypominamy, że polska produkcja jest dostępna wyłącznie na PC w ramach wczesnego dostępu.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.