Polskie Witchfire z wielkimi planami na przyszłość! Strzelanka otrzyma mnóstwo nowej zawartości

witchfire

Niedawno we wczesnym dostępie zadebiutowała polska produkcja Witchfire. Pod koniec września mogliśmy rzucić okiem na nowy zwiastun, a wcześniej dowiedzieliśmy się, że gra będzie ekskluzywna dla Epic Games Store przez około rok. Tym razem natomiast twórcy dzielą się planami na rozwój produkcji.

Twórcy Witchfire mają ogromne plany na rozwój gry

Gameplay z Witchfire

Na oficjalnej stronie studia The Astronauts pojawił się wpis dotyczący planów na rozwój Witchfire. Jak piszą sami twórcy, jest to prawie pozbawiona spoilerów i skondensowana wizja na grę. Cały wpis dotyczy zawartości, nad którą deweloperzy zamierzają pracować aż do wydania wersji 1.0.

Na początku zespół podkreślił, że opinie graczy są bardzo ważnym aspektem, który wpływa na rozwój gry. W następnej kolejności deweloperzy oznajmili, że zamierzają wypuszczać większe aktualizacje do Witchfire co dwa miesiące, choć są to dopiero wstępne plany. Jak zaznaczają twórcy, The Astronauts składa się aktualnie z 12 osób, co może w pewien sposób ograniczać możliwości zespołu.

Góra Czarownic – Witchfire

Jednak co najważniejsze, Witchfire po premierze wersji 1.0 ma otrzymać naprawdę sporo zawartości. Planowane jest między innymi 6 map czy co najmniej 6 bossów i 46 typów wrogów. Pierwszą z map, która ma trafić do produkcji, najprawdopodobniej będzie Góra Czarownic.

Ponadto w grze pojawić ma się również minimum 31 broni, 24 magicznych przedmiotów i 20 zaklęć. Dodatkowo do produkcji mają trafić pułapki, wydarzenia, katastrofy oraz NPC, których aktualnie nie znajdziemy w grze.

Deweloperzy pracują także nad poprawkami mechanik i innymi elementami gry. Studio koncentruje się teraz na wydaniu pierwszej, dużej aktualizacji, która planowana jest na drugą połowę listopada, z zastrzeżeniem, że jej wydanie może opóźnić się do grudnia. Nie zostały podane szczegóły łatki, jednak ma ona według twórców w pewien sposób odświeżyć grę.

Zobacz też: Laptop gamingowy do 10000 zł

Na zakończenie przypomnijmy jeszcze, że Witchfire jest obecnie dostępny w ramach wczesnego dostępu. W produkcję zagramy wyłącznie na PC za pośrednictwem Epic Games Store. Po otwartych testach, które mają potrwać co najmniej rok, polska strzelanka zostanie wydana także na innych platformach PC i na konsolach.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
NIESAMOWITA PROMOCJA
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.