Władca Pierścieni doczeka się nowej gry AAA. Ale większość z Was jej raczej nie polubi

Władca Pierścieni gra AAA Amazon

Fani uniwersum Tolkiena od lat czekają na ładną, wysokobudżetową grę na podstawie twórczości ich ulubionego pisarza. Co prawda wkrótce na rynku pojawi się Władca Pierścieni: Gollum, ale nie jest to jednak tytuł, który większość z nich miała na myśli. Pewnym wybawieniem mogłaby więc być przygotowywana przez Amazona produkcja AAA w świecie Władcy Pierścieni, ale z nią też wiąże się pewien istotny haczyk.

Amazon wyda grę AAA na podstawie Władcy Pierścieni i Hobbita

Amazon Games
Amazon Games

Amazon podpisał umowę z właścicielem praw do Władcy Pierścieni, Middle-earth Enterprises, który został z kolei niedawno przejęty przez szwedzkie Embracer Group. Na mocy tej współpracy powstaje wysokobudżetowa gra, która znajduje się obecnie na wczesnym etapie rozwoju i zostanie wydana na PC oraz konsolach.

Dla większości czytających ten tekst pozytywne informacje kończą się właśnie w tym miejscu. Ten potencjalny hit będzie bowiem kolejnym podejściem Amazon Games do stworzenia MMO opartego o Śródziemie. Za jego przygotowanie odpowiada konkretnie pododdział amerykańskiego giganta znany jako Orange County, który ma na swoim koncie inną produkcję online – New World.

Jest jednak pewne pocieszenie dla tych, którzy oczekują na nową single-playerową przygodę w świecie Tolkiena. W lutym Embracer poinformował, że w ciągu dwóch lat planuje wydać pięć gier o Władcy Pierścieni. Wliczają się w to jeszcze wspomniany na samym początku Gollum oraz mobilna gra od EA, Heroes of Middle-earth – istnieją więc jeszcze dwie szanse na spełnienie marzeń sporej części fanów w najbliższej przyszłości.

Zobacz też: Najlepsze gry z crossplayem

Jeżeli chodzi o same MMO na podstawie Władcy Pierścieni, gra Amazona nie będzie pierwszym tego typu tytułem. Na rynku od 2007 roku istnieje już wciąż rozwijany Lord of the Rings Online od Standing Stone Games, więc konkurencja na tym polu nieco się zagęści.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.