Gry na PS5 Pro będą posiadały specjalne wymogi. Wyciekła lista warunków „PS5 Pro Enchanced”

PS5 Pro

Ostatnimi czasy branża gamingowa dosłownie żyje plotkami i doniesieniami o PS5 Pro. Mimo braku oficjalnego ogłoszenia, pewne jest, że konsola powstaje, na co wskazuje śledztwo Sony w sprawie wycieku danych. Wygląda jednak na to, że korporacja nie za dobrze radzi sobie z utrzymaniem tajemnicy. Niedawno bowiem światło dzienne ujrzała lista wymogów, które muszą spełniać gry, aby zakwalifikować się do statusu „PS5 Pro Enchanced”

Wyciekła lista wymogów dla gier „PS5 Pro Enchanced”

Jak podaje serwis Insider Gaming, gry, które będą posiadały oznaczenie „PS5 Pro Enchanced”, będą musiały spełniać konkretne wymagania. Przede wszystkim jest to posiadanie stałej liczby klatek na poziomie 60 FPS. Ponadto tytuły ulepszone pod mocniejszą wersję PS5 muszą mieć skalowaną do 4K rozdzielczość za pomocą technologii PSSR, oraz posiadać ulepszony ray tracing.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Powyższe informacje są jedynie przeciekami, jednakże patrząc na doniesienia o specyfikacji PS5 Pro, oraz o technologiach, w które sprzęt zostanie wyposażony, wydają się one dosyć prawdopodobne. Na oficjalną zapowiedź jednakże trzeba jeszcze czekać.

PS5 Pro według doniesień ma zadebiutować pod koniec 2024 roku. Konsola ma kontynuować trend zapoczątkowany przez PS4 Pro, który ma na celu wydłużenie cyklu życia całej generacji sprzętu od Sony.

Źródło: Insider Gaming

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.