Cena PS5 zostanie podwyższona? Odpowiedź dyrektora finansowego Sony może budzić obawy

PlayStation 5

Standardowa cena PS5 w Polsce nie jest przesadnie wygórowana (2299 zł), ale to, że nigdzie nie idzie kupić przysłowiowego „golasa” to już inna sprawa. Dyrektor finansowy Sony został zapytany o to, czy cena konsoli zostanie podwyższona. Mężczyzna odpowiedzi udzielił, ale jest ona mocno nieprecyzyjna i może budzić obawy, że rzeczywiście w przyszłości przyjdzie nam płacić jeszcze więcej za popularne PlayStation 5.

Wyższa cena PS5 może stać się rzeczywistością

PS5
PlayStation 5

Najnowsze wyniki finansowe Sony potwierdzają, że PS5 wciąż sprzedaje się jak ciepłe bułeczki. Japońska korporacja została zapytana o to, czy cena konsoli zostanie zwiększona z uwagi na wszechobecną presję ekonomiczną. Dyrektor finansowy Sony odpowiedział (dzięki, VGC), że „w tym momencie nie ma żadnych konkretów, którymi mógłby się podzielić”. Nie jest to zatem twarde „nie” ani jednoznaczne „tak”.

Przeczytaj też: Najlepsze monitory do PS5

Z drugiej strony trzeba przyznać, że odpowiedź reprezentanta Sony może budzić obawy, że rzeczywiście coś się szykuje — w końcu Hiroki Totoki nie zaprzeczył. Pod koniec przypominamy, że najlepsze obecnie oferty na PS5 można znaleźć w naszym artykule. Regularnie go aktualizujemy i uzupełniamy o zestawy, które są w danej chwili najkorzystniejszymi opcjami w polskich sklepach.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja ograniczona czasowo!
Z