Listopadowa aktualizacja Xbox już dostępna! Wśród nowości m.in. pełna integracja z Discordem na konsolach

xbox series x|s

Na środek listopada otrzymaliśmy od Microsoftu informacje o nowej aktualizacji Xbox. Podobnie jak w zeszłym miesiącu zmiany nie zawodzą. Usprawnieniom zostało poddanych wiele funkcji, z czego wyróżniają się pełna integracja z Discordem i dodanie powiadomień do listy życzeń.

Nowe funkcje w aktualizacji Xbox na listopad 2022

xbox discord
Wyboru kanału Discord po listopadowej aktualizacji Xbox

Pierwszą nowością jest możliwość korzystania z aplikacji Discord bezpośrednio z poziomu Xboxa, jeżeli powiążemy swoje konto na komunikatorze głosowym z konsolą. Aby wywołać Discorda, należy wcisnąć przycisk Xbox na padzie, wybrać Grupy i chaty, a następnie Discord. Wtedy pozostaje nam tylko przejść do odpowiedniego serwera, by móc porozmawiać ze znajomymi.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Świetnym dodatkiem do powyższej integracji jest możliwość wyciszenia dźwięków tła dla Xbox Series X|S. Po włączeniu tej funkcji mikrofon w padzie będzie starał się usunąć wszelkie zakłócenia, takie jak odgłos uderzania w przyciski, jedzenia, czy inne szumy.

xbox lista życzeń
Widok listy życzeń udostępnionej nam przez znajomego

Odchodząc od tematu chatów głosowych, aktualizacja Xbox na listopad 2022 wprowadza powiadomienia do listy życzeń. Odpowiedni komunikat otrzyma osoba, z którą podzielimy się spisem wymarzonych gier, a ta jednym kliknięciem może nam kupić wybrane produkcje jako prezent. Powiadomienia pojawią się też, jeżeli wybrane gry zostaną uwzględnione w nowej wyprzedaży.

Listopadowa aktualizacja Xbox dodaje też możliwość streamowania bezpośrednio z konsoli na platformach Twitch, Lightstream i Streamlabs Studio. W tym celu należy przejść do Przechwytywanie i udostępnianie, następnie Przesyłanie strumieniowe na żywo i wybrać interesującą nas platformę. W związku z tym dotychczasowa aplikacja Twitch będzie odpowiadała wyłącznie za oglądanie streamów innych osób.

xbox przechwytywanie
Widok nowej aplikacji przechwytywania ujęć z gier

Kolejną nowością jest nowa aplikacja do przechwytywania klipów i zrzutów ekranu. Zwiększa ona jakość mediów dla konsol Xbox Series X|S, jednocześnie oferując bardziej przyjazną nawigację, a także możliwość przesyłania ujęć na zewnętrzne dyski. Dostęp do tej aplikacji uzyskamy, zarówno przechodząc do Przechwytywanie i udostępnianie, jak i Moje gry i aplikacje.

Zobacz też: Ranking telewizorów

Natomiast ogromnym ułatwieniem dla wielu użytkowników będzie zapowiadana wcześniej możliwość porównania poboru energii konsoli w trybie wydajności oraz uśpienia. Taką opcję znajdziemy, przechodząc ścieżką Profil i system > Ustawienia > Ogólne > Opcje zasilania. Z tego ekranu możemy też dostosować zużycie prądu do naszych potrzeb.

Na koniec mamy kilka drobnych zmian. Pierwszą z nich jest dodanie zakładki Rekomendowane ustawienia, gdzie konsola zaproponuje nam konkretne opcje, na podstawie tego, jakie komponenty mamy do niej podłączone. Poza tym metamorfozę przeszedł Xbox Assist, który zmieni się w Xbox Support, oferując usprawnioną nawigację. Na koniec została gratka dla osób grających w chmurze przez Xbox Cloud Gaming — do usługi zostały dodane wibracje kontrolera, jeżeli gramy przez przeglądarkę.

O autorze
Szymon Greloch
Autor

Nerd pełną gębą. Uwielbia strategie i gry sieciowe, w szczególności MOBA. Od małego przykuty do komputera, spędził przy pierwszym Down of War i Gothicach większość młodości. Do dzisiaj czeka na dobrą grę o Custodes z Warhammera 40k. Wcześniej mocno związany z HotSem, dzisiaj delektuje się pełnią gamingu. W wolnych chwilach pomaga przy organizacji wydarzeń masowych związanych z fantastyką.

Liczba wpisów: 112 (w redakcji od 25.10.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
TAKIEJ PROMOCJI NIE BYŁO OD 2 LAT!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.