Poznaliśmy kolejne gry w Xbox Game Pass na kwiecień 2023! Na liście m.in. polski hit i wyczekiwany FPS

Xbox Game Pass

Połowa miesiąca już za nami, więc można się było spodziewać, że niedługo Microsoft zapowie kolejne gry w Xbox Game Pass na kwiecień i początek maja 2023. Amerykanie właśnie udostępnili rzeczoną listę, a znajduje się na niej m.in. polski hit oraz wyczekiwany FPS Bethesdy. Zła wiadomość jest taka, że przy okazji przypomniano o tytułach oznaczonych do usunięcia na najbliższy czas.

Kolejne gry w Xbox Game Pass na kwiecień i początek maja 2023. Lista produkcji oznaczonych do usunięcia też się pojawiła

Xbox Game Pass kwiecień 2023 gry
Gry w Xbox Game Pass na kolejne dni kwietnia i początek maja 2023

Najwyższa pora, aby do Game Passa trafiły kolejne nowości. Darujmy sobie jednak zbędne przeciąganie i przejdźmy do konkretów. Do początku maja 2023 w abonamencie Microsoftu zadebiutują następujące gry:

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■
 1. Coffee Talk Episode 2: Hibiscus & Butterfly (Xbox One, Xbox Series X|S, PC, chmura) – data dodania: 20.04.2023
 2. Medieval Dynasty (Xbox One) – data dodania: 20.04.2023
 3. Homestead Arcana (Xbox Series X|S, PC, chmura) – data dodania: 21.04.2023
 4. Cassette Beasts (PC) – data dodania: 26.04.2023
 5. BlazBlue: Cross Tag Battle Special Edition (Xbox One, Xbox Series X|S, PC, chmura) – data dodania: 27.04.2023
 6. The Last Case of Benedict Fox (Xbox One, Xbox Series X|S, PC) – data dodania: 27.04.2023
 7. Redfall (Xbox Series X|S, PC, chmura) – data dodania: 02.05.2023

Nie da się ukryć, że lista wygląda naprawdę dobrze. Zainteresowanie największej grupy osób z pewnością przyciągnie polskie Medieval Dynasty, które nareszcie ukaże się na konsolach starszej generacji, a także hucznie zapowiadany Redfall. Co prawda nadchodząca gra Bethesdy mierzy się obecnie z ogromną krytyką z uwagi na fakt, iż na premierę użytkownicy Xboxów zagrają jedynie w 30 FPS-ach, ale mimo to wiele graczy na nią czeka.

W każdym razie, dobre wieści już za nami, więc przypomnijmy teraz o grach, które niedługo opuszczą bibliotekę Xbox Game Pass. Oto ich pełna lista:

 1. Bugsnax (Xbox One, Xbox Series X|S, PC, chmura) – data usunięcia: 30.04.2023
 2. Destroy All Humans! (Xbox One, Xbox Series X|S, PC, chmura) – data usunięcia: 30.04.2023
 3. Dragon Quest Builders 2 (Xbox One, Xbox Series X|S, PC, chmura) – data usunięcia: 30.04.2023
 4. Tetris Effect: Connected (Xbox One, Xbox Series X|S, PC) – data usunięcia: 30.04.2023
 5. Unsouled (Xbox One, Xbox Series X|S, PC) – data usunięcia: 30.04.2023

Przeczytaj też: Gry platformowe

Dopóki wymienione wyżej gry wciąż pozostają dostępne w abonamencie, subskrybenci jak zawsze mogą kupić je na własność w Xbox Store ze zniżką 20%. A Wy jak oceniacie ofertę Xbox Game Pass na kolejne dni kwietnia i początek maja? Jak zawsze dajcie znać w komentarzach!

O autorze
Kacper Kościański
Redaktor naczelny & CEO

Ojciec-założyciel XGP.pl. Zapalony gracz od najmłodszych lat, przygodę z dziennikarstwem growym zaczynał na własnych blogach, o których dzisiaj nikt już nie pamięta. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.