Xbox Game Pass drożeje przez brak nowych użytkowników? Microsoft ma nie zauważać poprawy

Xbox Game Pass

Dzisiejszej nocy stało się coś, czego spodziewaliśmy się wszyscy – ceny Xbox Game Pass znów poszły do góry. Gracze zaczęli dopatrywać się już przyczyn tego stanu rzeczy. Jeden z analityków uważa, że powód leży w braku nowych użytkowników abonamentu.

Brak nowych użytkowników przyczyną wzrostu cen Xbox Game Pass?

Microsoft trochę namieszał, bo poza wzrostem cen jego abonament czeka też dodanie nowego planu, jakim jest Xbox Game Pass Standard. Ciężko się w tym wszystkim połapać, co na pewno nie polepszy sytuacji.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Ale dlaczego w ogóle ceny Xbox Game Pass znów poszły do góry? Na pewno jedną z przyczyn jest spodziewane dodanie do usługi gier Activision Blizzard – już teraz znajdziemy w niej Diablo 4, czekamy też na oficjalnie zapowiedziane Call of Duty: Black Ops 6, a ponadto subskrypcja ma też wzbogacić się o Modern Warfare 3.

Niemniej analityk branżowy Daniel Ahmad ma też kolejną teorię. Jego zdaniem podwyżki wynikają z braku nowych użytkowników Xbox Game Pass na konsolach. Co za tym idzie, Microsoft ma chcieć zarobić jak najwięcej na tych, którzy obecnie są użytkownikami abonamentu i poniekąd wymusić na nich przejście na plan Ultimate, co ma zostać nagrodzone dostępem od premierowych gier.

Ponadto Microsoft podobno nie widzi też zadowalającego wzrostu w zakresie PC Game Pass. Dlatego też ten rodzaj subskrypcji ma wypadać korzystniej, co z założenia nakłoniłoby posiadaczy komputerów do kupienia subskrypcji.

Czy taka strategia wyjdzie jednak Microsoftowi na dobre? O tym przekonamy się już niedługo, gdy poznamy pierwsze analizy badające Xbox Game Pass po wprowadzeniu zmian.

Źródło: Twitter

O autorze
Adrian Witczak
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Fan gier strategicznych, akcji i RPG. Swoje pierwsze kroki z grami stawiał przy PS2 i PC, obecnie preferuje bardziej platformy "Zielonych".

Liczba wpisów: 2482 (w redakcji od 17.11.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
XBOX GAME PASS ULTIMATE ZNÓW NAWET 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.