Xbox Game Pass Standard – nowy plan subskrypcji oficjalnie. Oto wszystko, co musisz o nim wiedzieć

Xbox Game Pass Standard

Dzisiejszej nocy ujawniono, że usługa Xbox Game Pass doczeka się naprawdę wielkich zmian, które obejmować będą nie tylko zmianę ceny, ale przetasowanie i dodanie nowego wariantu. Nie czarujmy się — wywołało to spore zamieszanie wśród graczy i wielu z nas może zastanawiać się, o co dokładnie chodzi. Pora więc to wytłumaczyć, czym jest Xbox Game Pass Standard.

Xbox Game Pass Standard — co wchodzi w skład abonamentu?

Xbox Game Pass nowe Plany
Nowe plany subskrypcji Xbox Game Pass

Zgodnie z najnowszymi zmianami konsolowa wersja abonamentu Xbox Game Pass (Xbox Game Pass for Console) de facto przestała istnieć, a w jej miejsce pojawił się nowy wariant usługi nazwany Xbox Game Pass Standard. Czym się on wyróżnia? Tłumaczymy poniżej.

W skład pakietu Xbox Game Pass Standard wchodzą następujące benefity:

  • Dostęp do setek gier na konsole Xbox
  • Możliwość grania w gry online
  • Ekskluzywne zniżki dla subskrybentów
  • Brak gier na premierę (tzw. Day One’ów) – będą dodawane w późniejszych terminach
  • Cena: 14,99 dolarów

Jak możemy zauważyć, Xbox Game Pass Standard to po prostu „stary Xbox Game Pass for Console”, z jedną drobną różnicą: brakiem gier na premierę.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Od teraz dostęp do premier (tzw. gier Day One) będą mieli tylko posiadacze subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate, którą wciąż można kupić za grosze z naszymi poradnikami:

Innymi słowy, subskrybenci Xbox Game Pass Standard nie mogą liczyć, że premiery gier od Xbox Games Studios, Activision czy Blizzard dostępne będą w tym planie dostępne w ramach opcji Day One.

Firma zapewniła jednocześnie, że w najbliższych dniach udostępni więcej szczegółów na temat nowych planów. Warto podkreślić, że począwszy od dzisiaj Xbox Game Pass Console dla nowych członków przestaje istnieć i od razu będą oni mieli dostęp do wariantu Standard.

Zmiany są znaczące i jak się okazało — większość graczy nie jest z tego powodu zadowolona. Nie ma co się dziwić, w końcu wiele osób, które planowały w najbliższym czasie przedłużyć swoją subskrypcję, dość mocno się na tym przejechało.

Źródło: Xbox

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.