Xbox Game Studios pracuje nad kilkunastoma grami! Jedną z nich tworzą Polacy

Xbox Game Studios

Premiera Starfield już za nami, ale Xbox Game Studios się nie zatrzymuje. Wydawnictwo Microsoftu ma bowiem jeszcze kilkanaście gier w przygotowaniu. Za jedną z nich odpowiada People Can Fly.

Dyrektorka ds. strategii biznesowej Microsoftu: „mamy kilkanaście gier, nad którymi obecnie pracujemy”

Crystin Cox, dyrektorka ds. strategii biznesowej Microsoftu zdradziła nam drobną informację na temat przyszłości Xbox Game Studios. Powiedziała mianowicie, że wydawnicze skrzydło „Zielonych” ma obecnie w przygotowaniu kilkanaście gier.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Przy okazji zostaliśmy też poinformowani, że „każdy z tych projektów jest całkowicie wyjątkowy”, a XGS podchodzi do nich w „bardzo indywidualny sposób”.

Warto wspomnieć, że jeden z powyższych tytułów stworzą Polacy. Chodzi mianowicie o People Can Fly – zespół przygotuje dla Microsoftu grę o budżecie 30-50 milionów dolarów.

Zobacz też: Laptop gamingowy do 4500 zł

Z innych znanych osobowości przypomnijmy, że również Kojima pracuje nad grą na Xboxa. Poza tym sprawa dotyczy też zapewne już ogłoszonych gier w postaci Hellblade 2 czy Microsoft Flight Simulator 2024.

O autorze
Adrian Witczak
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Fan gier strategicznych, akcji i RPG. Swoje pierwsze kroki z grami stawiał przy PS2 i PC, obecnie preferuje bardziej platformy "Zielonych".

Liczba wpisów: 2454 (w redakcji od 17.11.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.