To już koniec tak korzystnej konwersji Xbox Live Gold na Xbox Game Pass Ultimate… Fatalne wieści

Xbox Live Gold > Xbox Game Pass Ultimate (czarno-biały)

Dzisiaj w nocy opublikowaliśmy tekst, informując, że promocja na Xbox Game Pass Ultimate i PC Game Pass za 4 zł powróciła. Niestety w międzyczasie – tuż po podwyżce cen XGP – wyszła na jaw fatalna wiadomość. Otóż Microsoft zmienił zasady gry i sprawił, że konwersja z Xbox Live Gold na Xbox Game Pass Ultimate będzie od teraz mniej korzystna.

Przelicznik Xbox Live Gold na Xbox Game Pass Ultimate uległ zmianie

Xbox Game Pass i Xbox Live Gold
Xbox Game Pass i Xbox Live Gold

Jak grom z jasnego nieba spłynęła na nas informacja, iż sposób konwersji Xbox Live Gold na Xbox Game Pass Ultimate został zmieniony. Dotychczas wcześniejsza aktywacja subskrypcji Xbox Live Gold, a potem Xbox Game Pass Ultimate, zapewniała konwersję w stosunku 1:1. Niestety od dziś przelicznik ten uległ zmianie na 3:2, co oznacza, że aktywując np. 36 miesięcy Xbox Live Gold i 1 miesiąc Xbox Game Pass Ultimate, całość zostanie zamieniona „jedynie” na 24 miesiące XGPU.

Co ciekawe, Microsoft nie uprzedził graczy o nadchodzącej zmianie. Nowy stosunek konwersji Xbox Live Gold na Xbox Game Pass Ultimate już obowiązuje, a osoby, które postanowią teraz zamienić XLG na XGPU, spotkają się z mniej korzystnym przelicznikiem.

Co ciekawe, zmiany zaszły również w konwersji innych abonamentów i prezentują się następująco:

  • PC Game Pass > Xbox Game Pass Ultimate – 3:2
  • Xbox Game Pass na konsole > Xbox Game Pass Ultimate – 4:3
  • EA Play > Xbox Game Pass Ultimate – 3:1

Przeczytaj też: Kody do Wiedźmin 3

Nie da się ukryć, że dla większości będzie to fatalna wiadomość, choć trzeba uczciwie przyznać, że nawet przy konwersji w stosunku 3:2 nadal zaoszczędzimy masę pieniędzy.

Kup Xbox Series X

[Akt. 07.07, 13:33] | Nasz poradnik pokazujący jak kupić tani Xbox Game Pass Ultimate został zaktualizowany i uwzględnia już nowy system konwersji. Jeżeli chcecie kupić XGPU możliwie jak najtaniej, to koniecznie go sprawdźcie!

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.