Znamy reakcję Xboxa na podwyżkę cen PS5. „To może być nasz czas, aby zdobyć fanów”

PS5 Xbox Series X

Dziś upubliczniono kolejną część dokumentów, które zostały wykorzystane w sporze FTC i Microsoftu ws. przejęcia Activision Blizzard. Poznaliśmy z nich reakcję, jaka towarzyszyła Microsoftowi przy ogłoszeniu PS5. Dowiedzieliśmy się również, jak „Gigant z Redmond” podszedł do kwestii podwyżki cen nowej konsoli Sony.

Microsoft omawiał podwyżkę cen PS5

Zwiastun PS5

Przypomnijmy, że kwestia podwyżki cen PS5 została ogłoszona w sierpniu 2022 roku. Dzięki The Verge wiemy, jak całą tę sprawę omówił Microsoft.

Mianowicie, dyrektor finansowy Xboxa Tim Stuart wysłał maile swojej odpowiedniczce z Microsoftu – Amy Hood – oraz Philowi Spencerowi. Zauważył on, że obóz „Zielonych” przewidział podwyżki i po zobaczeniu ich potwierdzenia „szybko zmierza w kierunku planu”.

The Verge podaje, że ciąg wiadomości jest mocno zredagowany. Z ustaleń redakcji wynika jednak, że Phil Spencer, aby przy okazji podniesienia cen Xbox pozostał skoncentrowany na graczach. Wtórowała mu była szefowa sprzedaży konsumenckiej i marketingu Microsoftu Ami Silverman.

Wszystkie punkty są dobre, miejmy obsesję na punkcie graczy, ponieważ nie pozbyliśmy się jeszcze problemów… wiemy, że to może być nasz czas, aby zdobyć fanów, a nie (ich) stracić przez bycie naśladowcą.

Ami Silverman

Silverman odnosiła się najprawdopodobniej do różnicy w sprzedaży jednostkowej Xboxów Series X|S oraz PS5. Podwyżka cen w tym momencie mogłaby więc zaszkodzić firmie jeszcze bardziej.

Co ciekawe, później Spencer dodał, że stał się posiadaczem PS5. Zaznaczmy tylko, że błędnie wskazał na grę, która była dostępna w jedynym pakiecie z konsolą za 549 dolarów. W rzeczywistości Sony dołyczało bowiem do swojej platformy Horizon Forbidden West, a nie Zero Dawn.

Sony od jakiegoś czasu wymusza dołączanie HZD za dodatkowe 50 dolarów. Kupiłem PS5 2 tygodnie temu i jedyną opcją był pakiet HZD za 549 dolarów.

Phil Spencer

Zobacz też: Laptop gamingowy do 4500 zł

Kup Xbox Series X

Cała sytuacja rzuca trochę światła na fakt, że ceny Xbox Series X oraz Xbox Game Pass zostały podniesione dopiero 2 miesiące temu. Dzięki temu „Zieloni” chcieli zapewne pozostać platformą przyjazną graczom, która jest tańsza od swojego głównego konkurenta.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.