XDefiant znowu zalicza obsuwę! FPS od Ubisoftu potrzebuje więcej szlifów

XDefiant

Fani gier z gatunków FPS od dłuższego czasu patrzą na ręce Ubisoftu, który przygotowuje się coraz bardziej do premiery XDefiant. Po przeszło dwóch miesiącach ciszy, we wrześniu pojawił się komunikat zgodnie z którym gra nie przeszła certyfikacji na konsolach, a to oznaczało nic innego, jak opóźnienie debiutu. Niestety, ale nie była to ostatnia obsuwa, jaką zaliczyła ta gra.

XDefiant znowu zaliczyło opóźnienie, choć gra nadal nie otrzymała daty premiery

W najnowszym komunikacie od Ubisoftu pojawiła się informacja, zgodnie z którą na premierę XDefiant trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. Głównym powodem są przede wszystkim problemy gameplayowe, które mają zaburzać doświadczenie, a które wymagają dopracowania ze strony zespołu odpowiedzialnego za grę.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naszych ostatnich testach i nadal wspierają nas w budowaniu XDefiant. Testy po raz kolejny pokazały nam wasze uznanie dla naszego szybkiego gunplayu, unikalnie wykonanych map, trybów opartych na celach i niespotykanej listy frakcji. Ale ujawnił również pewne niespójności w rozgrywce, którymi musimy się zająć przed uruchomieniem przedsezonu. Podjęliśmy więc trudną decyzję o opóźnieniu XDefiant.

Ubisoft

Twórcy zapewniają, że robią wszystko, aby naprawić pojawiające się błędy i jednocześnie sprawić, że premierowa wersja gry będzie jak najlepsza. To jednak wymaga czasu, choć na razie nie wiemy nawet ile.

Według poprzednich doniesień Ubisoft chce wydać grę przed końcem roku fiskalnego 2024, a więc ma czas do marca przyszłego roku. Termin ten zdaje się jak najbardziej wykonalny, choć tegoroczny debiut zdaje się oddalać coraz bardziej.

Przeczytaj też: Gry podobne do The Forest

Wieści te dementują jednocześnie wczorajsze plotki, jakoby XDefiant miało zadebiutować już 28 października 2023 roku. Termin ten zdaje się tym bardziej nierealny, że Ubisoft nie rozpoczął nawet promocji gry na szeroką skalę. Oczekujący gracze muszą więc uzbroić się w jeszcze większą cierpliwość.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.