Nowy DOOM doczeka się ogłoszenia?! Microsoft może wreszcie pozytywnie zaskoczyć graczy

DOOM

Ostatnimi czasy Microsoft nie ma najlepszej passy, głównie za sprawą zamknięcia kilku swoich studiów i sporych problemów związanych z brakiem jasnego kierunku, w jakim ów marka zmierza. Możliwe jednak, że gigant z Redmond moze dostarczyć swoim fanom coś, co traktować można jako swoiste „otarcie łez”. Mowa bowiem o zapowiedzi nowego DOOM-a, która majaczy na horyzoncie.

Microsoft może osłodzić ostatnie problemy zapowiedzią nowego DOOM-a

Tom Warren, który w ostatnim czasie bardzo skrupulatnie badał sprawę problemów, z jakimi boryka się od pewnego czasu Xbox zwrócił w uwagę w jednym ze swoich tekstów na bardzo ciekawy aspekt związany z jednym IP należącym do XGS. Jego zdaniem Microsoft w najbliższym czasie będzie starał się podnieść nastroje wokół swojej konsoli poprzez zapowiedzi nowych gier.

W dosłownym tłumaczeniu brzmi to następująco:

Microsoft będzie liczył na to, że zapowiedzi nowych gier odwrócą fatum ciążące na konsoli Xbox.

Tom Warren

Na pierwszy rzut oka jest to po prostu zwykła spekulacja i nie na w niej nic nadzwyczajnego. Jeśli jednak spojrzeć na oryginalny zapis, gdzie znajduje się słowo DOOM napisane w stylu kultowej marki od Id Software, zaczyna to wyglądać jak bardzo konkretna sugestia skierowana wprost w markę od Id Software.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■
DOOM (2016)
DOOM (2016)

To zaś pokrywa się z przeciekiem procesowych dokumentów Microsoftu, w których znalazła się wzmianka na temat projektu DOOM Year Zero. Co więcej, Bethesda na początku bieżącego roku zarejestrowała nowy znak towarowy, który nawiązuje do swojego kultowego IP, co jeszcze bardziej uwiarygadnia stwierdzenia Warrena.

Trzeba więc czekać i liczyć, że Microsoft rzeczywiście będzie chciał swoje dotychczasowe porażki odkupić bardzo konkretną zapowiedzią powszechnie szanowanego IP. Idealnym czasem na zapowiedź będzie Xbox Games Showcase, gdzie najnowsza gra od Bethesdy mogłaby być prawdziwym „gwoździem programu”. Na razie jednak trzeba czekać i liczyć, że gigant z Redmond faktycznie będzie chciał dowieźć na swój pokaz coś wielkiego.

Źródło: Twitter/X: Tom Warren

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.