Jak zrobić ciasto w Minecraft?

Minecraft ciasto

W tym poradniku pokażemy, jak zrobić ciasto w Minecraft. Przepis nie jest skomplikowany, ale wymaga kilka składników, które najpierw trzeba zdobyć. W każdym razie — przejdźmy do konkretów.

Jak zrobić ciasto w Minecraft?

Do wykonania ciasta w Minecrafcie potrzebujemy następujących składników:

  • 3 wiaderka mleka
  • 1 jajko
  • 3 pszenice
  • 2 sztuki cukru

Jeżeli posiadamy je wszystkie, to przedmioty wystarczy ułożyć w polu do konstruowania na stole rzemieślniczym i gotowe — ciasto zostanie stworzone.

Minecraft ciasto
Proces tworzenia ciasta w Minecraft

Pojedyncze wiaderko wytwarza się z trzech sztabek żelaza. Po wykonaniu pojemników wystarczy podchodzić do krów z wiadrem w ręku, ustawić kursor na zwierzęciu i wcisnąć prawy przycisk myszki (lub odpowiedni guzik na padzie), aby napełnić wiadro mlekiem. Snopki pszenicy pozyskuje się niszcząc dojrzałą pszenicę, natomiast cukier otrzymujemy z trzciny cukrowej, która rośnie blisko wody. Jajka co jakiś czas znoszą kury — wystarczy zakręcić się w ich pobliżu, a na pewno po chwili otrzymamy potrzebny składnik.

Podsumowanie

Mamy nadzieję, że jest już jasne, jak się robi ciasto w Minecraft. Przepis nie jest bardzo rozbudowany, ale z drugiej strony ciężko spamiętać wszystkie instrukcje, bo przedmiotów w grze Mojangu nie brakuje. Dajcie znać w komentarzach poniżej, czy poradnik okazał się pomocny!

Przeczytaj także:

  1. Jak zrobić książkę w Minecraft
  2. Minecraft za darmo
  3. Skiny do Minecraft
  4. Mody do Minecraft

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Spora okazja!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.