[Rekrutacja] Poszukujemy Newsmana & Łowcę promocji do pracy dodatkowej

rekrutacja newsman & łowca promocji xgp

XGP.pl to jeden z najszybciej rosnących portali o grach w Polsce. W związku z błyskawicznym rozwojem serwisu poszukujemy do pracy dodatkowej Newsmana & Łowcę promocji w jednym. Brzmi jak oferta dla Ciebie? Czytaj dalej!

Wymagamy:

 • Znajomości nienagannej polszczyzny i umiejętności konstruowania zdań, które dobrze się czyta – (newsy & promocje)
 • Bardzo dobrego rozeznania w branży gier (wszystkie platformy – Xbox, PlayStation, Nintendo) oraz tech (elektronika) – (newsy & promocje)
 • Umiejętności wyszukiwania informacji i weryfikowania ich prawdziwości – (newsy)
 • Umiejętności wyszukiwania dobrych promocji i odróżniania promocji od „promocji” – (promocje)
 • Dobrej znajomości języka angielskiego, aby móc bazować na zagranicznych źródłach – (newsy)
 • Szybkiego czasu reakcji na wiadomości branżowe oraz pojawiające się oferty – (newsy & promocje)
 • Sumienności i zaangażowania – (newsy & promocje)
 • Publikacji przynajmniej 2 newsów dziennie (średnio 750 – 1500 znaków każdy) i 2 promocji w dni robocze.

Szukamy wyłącznie osób, które będą w stanie trzymać rękę na pulsie w następujących godzinach:

PoniedziałekWtorekŚrodaCzwartekPiątek
12:00 – 18:0012:00 – 18:0013:00 – 19:0011:00 – 17:0014:00 – 19:00

Co istotne: liczymy, że będziesz dostępny(a) przynajmniej w wybranym przedziale – jeśli zechcesz pisać więcej, także poza umówionymi godzinami, to śmiało 🙂

Publikacja „2 newsów i 2 promocji dziennie” nie jest też warunkiem absolutnie koniecznym, bo nie zawsze będzie tyle materiału źródłowego — publikując trochę mniej, zarobisz trochę mniej. Z kolei publikując jeszcze więcej, zarobisz więcej, bo płacimy od pojedynczego newsa.

Mile widziane, ale niekonieczne:

 • Znajomość CMS-a WordPress
 • Znajomość Google Trends, celem wyszukiwania aktualnych branżowych trendów
 • Znajomość podstaw SEO
 • Znajomość dowolnego z programów graficznych (np. Affinity Photo, Photoshop, GIMP) w celu kadrowania obrazów
 • Doświadczenie na podobnym stanowisku
 • Dostępność w weekendy

Co oferujemy:

 • Zatrudnienie na umowie o dzieło
 • Konkurencyjne wynagrodzenie za każdy tekst
 • Bonusy za wyniki i zaangażowanie
 • Pracę zdalną z dowolnego miejsca na Ziemi
 • Elastyczne godziny pracy
 • Gry i sprzęt do recenzji / na testy
 • Możliwość wyjazdów na wydarzenia branżowe
 • Możliwość budowania osobistej marki w Internecie, bo wszystkie opublikowane przez Ciebie teksty na XGP.pl będą podpisane Twoim imieniem i nazwiskiem
 • Własny e-mail w domenie XGP.pl (np. jan.kowalski@XGP.pl)
 • Przyjacielską atmosferę — słowo „Szef” nie istnieje w naszym słowniku, wszyscy jesteśmy kumplami i kumpelkami 😉

Co ważne: niniejsze ogłoszenie to oferta pracy dodatkowej, którą możesz bez problemu łączyć z innymi obowiązkami. Na tym stanowisku zwykle nie będzie nie wiadomo jak dużo pracy, dlatego nie traktuj tego zajęcia jako pełen etat.

Jak będzie wyglądała Twoja praca?

Zanim na dobre zaczniesz udzielać się na XGP.pl, otrzymasz od nas wytyczne dot. publikacji, a do tego nauczymy Cię całej nawigacji po naszym panelu administracyjnym.

W przypadku newsów:

Na tym stanowisku Twoim zadaniem będzie wspieranie pracy obecnego zespołu redakcyjnego, publikując ważne newsy w podanych przedziałach czasowych. Bywają dni, w których ciekawych newsów do napisania jest naprawdę sporo, przez co obecny zespół nie daje rady publikować ich na bieżąco. Właśnie tutaj wkraczasz Ty – w „gorących” godzinach z podanych przedziałów, będziesz przejmować „bardziej interesujące” tematy, razem z innymi publikując je na bieżąco, aby na XGP.pl nie brakowało treści mogących zainteresować naszych czytelników.

Po podpisaniu umowy otrzymasz od nas wstępną listę stron, które możesz przeczesywać w poszukiwaniu ciekawych materiałów do opisania na łamach XGP.pl. Gdy już coś znajdziesz, wpisujesz temat do harmonogramu i zaczynasz pisanie w naszym panelu — dodajesz grafiki, kategoryzujesz tekst, a na końcu publikujesz go na portalu. Staramy się pisać krótko i zwięźle, bez lania wody, a średnia długość newsa to u nas 750 – 1500 znaków. Po opublikowaniu wpisu na portalu udostępnisz go również na naszym profilu na Facebooku, do którego otrzymasz dostęp.

Większość Twojej pracy będzie polegała na poszukiwaniu ciekawych tematów; samo pisanie zajmie znacznie mniej. Newsy nie pojawiają się co kilka sekund, dlatego sporo czasu w podanych wyżej okienkach będziesz miał(a) dla siebie, na inne sprawy czy zajęcie (lub szukanie promocji w międzyczasie). Nie zamierzamy Cię kontrolować, ale oczekujemy, że w zadeklarowanym okienku będziesz regularnie odświeżał(a) źródła, trzymając rękę na pulsie i poszukując ciekawych tematów do opublikowania, a gdy pojawi się prawdziwy priorytet, to w rzeczywistości tak go potraktujesz i od razu rozpoczniesz jego pisanie. Ważny jest czas reakcji — newsy muszą być wrzucane jak najszybciej.

Dodatkowym plusem przy newsach będzie umiejętność korzystania z Google Trends i tworzenie tekstów w oparciu o aktualne trendy. Tego typu wpisy cieszą się największym zainteresowaniem, a zgodnie z naszą ofertą, za dobre wyniki (czyt. przekraczanie określonych progów wyświetleń tekstów) przyznajemy bonusy pieniężne.

W przypadku promocji:

Gdy już zostaniesz wdrożony(a) w nasze środowisko pracy i zapoznasz się z naszym panelem administracyjnym, to po prostu rozpoczniesz poszukiwanie promocji. Wybierane przez Ciebie oferty muszą być naprawdę dobre — musisz potrafić zweryfikować, czy dana promocja rzeczywiście jest prawdziwą promocją, a nie sztucznie napompowaną ofertą.

Gdy już znajdziesz coś fajnego, to wpis wg naszych wytycznych opublikujesz na portalu — uzupełnisz tekst (średnio 5-6 króciutkich zdań), dodasz linki do promocji i grafiki. Wrzucenie pojedynczej promocji to mniej niż 5 minut pracy.

Przykłady promocji, które będziesz wrzucał(a) na niniejszym stanowisku:

 1. Limitowany kontroler Xbox Starfield Edition dostępny za 329 zł — standardowy tekst
 2. Doładowania do PS Store o wartości 200 PLN za 165,75 zł – inne nominały również taniej — standardowy tekst
 3. Zestawy z konsolą PlayStation 5 dostępne od 2599 zł w polskich sklepach – dłuższy tekst, wyceniany wg wyższej stawki
 4. Wyprzedaż Publisher Sale w Xbox Store — dłuższy tekst, wyceniany wg wyższej stawki
 5. MEGA OKAZJA: Cyberpunk 2077 na Xboxa dostępny za ok. 50 zł! — dłuższy tekst w formie poradnika, wyceniany indywidualnie

Oczywiście na tym stanowisku będziesz mógł(mogła) eksperymentować — jeżeli wynajdziesz fajny sposób, np. na oszczędzanie na jakiejś subskrypcji, fajnie go opiszesz, a tekst się przyjmie to duży plus (i bonus) dla Ciebie.

Zainteresowany(a)? Zgłoś swoją kandydaturę!

Jeżeli chcesz zgłosić swoją kandydaturę na stanowisko Newsmana & Łowcę promocji, na maila rekrutacja@xgp.pl prześlij nam:

 1. Kilka słów o sobie (imię, wiek, zainteresowania).
 2. Napisany przez siebie news na podstawie tego źródła w formacie PDF (dodaj go w załączniku) lub link do swojego newsa, który znajduje się już gdzieś w internecie.
 3. Link do przykładowej promocji na sprzęt mogący leżeć w obrębie zainteresowań graczy, która wg ciebie jest warta uwagi.

W temacie wiadomości wpisz: „Zgłoszenie na Redaktora newsów & Łowcę Promocji”. Próbny news nie musi mieć żadnej określonej liczby znaków, ale ma być kompletny i zawierać wszystkie istotne informacje.

Nie wysyłaj nam swojego CV; interesują nas realne umiejętności, a nie wykształcenie czy osiągnięcia. Odezwiemy się do wybranych kandydatów. Rekrutacja trwa do 31 sierpnia.

O autorze
Kacper Kościański
Redaktor naczelny & CEO

Ojciec-założyciel XGP.pl. Zapalony gracz od najmłodszych lat, przygodę z dziennikarstwem growym zaczynał na własnych blogach, o których dzisiaj nikt już nie pamięta. Zobacz więcej...

TAGI:

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.