Arkane, co z patchami do Redfall? Ex Microsoftu w fatalnym stanie, a studio już tworzy nową grę AAA

Arkane Studios

Najnowsze dzieło Arkane Studios — Redfall — zostało wydane 2 maja 2023 roku. Niestety premiera ta nie należała do najlepszych — na producentów wylała się fala hejtu, a sam tytuł znalazł się w rankingu najgorszych gier na Steamie. Studio nie ma zamiaru się poddawać i już rozpoczęło poszukiwania nowych deweloperów do zespołu, który ma pracować nad nową grą AAA.

Arkane Studios rozpoczyna prace nad kolejną grą AAA

Zwiastun premierowy Redfall

Arkane Studios to francuski producent gier, który posiada dwa oddziały — w Austin oraz w Lyonie. Amerykański oddział, który odpowiada m.in. za Redfall, które ostatnio otrzymało niewielką aktualizację, właśnie rozpoczął rekrutację na nowe stanowiska. Arkane Austin poszukuje deweloperów do zespołu, który ma skupić się na „pracach nad nową grą AAA”.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Nie da się ukryć, że na pewno część zespołu będzie musiała skupić się na poprawkach do FPS-a z wampirami, tym bardziej że zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, deweloperzy chcą zaoferować rozgrywkę w 60 klatkach na sekundę na Xboxach. Patrząc jednak na ogłoszenie — Arkane nie zamierza zwalniać, skupiając się tylko na wydanym już projekcie.

Arkane Studios znane jest m.in. z serii Dishonored, która jest bardzo dobrze oceniana, a poszczególne części na Metacritic zdobyły minimum 80 punktów na 100 możliwych. Pozostaje mieć nadzieję, że najnowsza gra AAA wskoczy na poziom Dishonored, a nie Redfall.

Zobacz też: Dysk SSD — najlepsze modele

Na razie nie znamy żadnych szczegółów odnośnie gry, nad jaką ma pracować Arkane, chociaż fani po cichu liczą na Dishonored 3.

O autorze
Magda Żugier
Autor

Pierwsze kroki w świecie gier stawiała budując drogi w Faraonie czy pływając statkiem w Sea Dogs. Nie przepada za multiplayerami, za to kocha gry z długą fabułą, ale specjalne miejsce na jej półce zawsze zajmuje FIFA. Jeśli nie gra na konsoli, słucha muzyki lub gra na gitarze. Pewnego dnia wystąpi w Masterchefie.

Liczba wpisów: 190 (w redakcji od 14.03.2023)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.