Assassin’s Creed Mirage wcale nie taki krótki. Deweloper Ubisoftu ujawnia przybliżoną długość gry

Assassin's Creed Mirage Basim

W ostatnim czasie wieści na temat Assassin’s Creed Mirage pojawiają się w miarę regularnie, dzięki czemu przed premierą jesteśmy w stanie dowiedzieć się wielu dodatkowych konkretów. W ten sposób dowiedzieliśmy się, że produkcja opowiadająca o przygodach Basima nie zaoferuje mikrotransakcji i DLC, ale w zamian będzie to ciekawa gratka dla fanów fotografowania. Najnowsze doniesienia zdają się potwierdzać, że fabuła kolejnego „Assassyna” wcale nie będzie należała do najkrótszych.

Assassin’s Creed Mirage z długością fabuły porównywalną do „Black Flag”

Assassin's Creed Mirage
Assassin’s Creed Mirage

Za ujawnienie tych informacji odpowiada francuski twórca internetowy — Julien Chieze — który miał okazję ostatnio rozmawiać z głównym producentem Assassin’s Creed Mirage — Fabianem Salamonem. Deweloper przyznał, że poznanie całej historii Basima, która rozgrywa się w Bagdadzie zajmie nam około 20-24 godziny. Całkowite przejście gry, które zapewne uwzględni wszystkie smaczki i sekrety, powinno zabrać nawet 30 godzin.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Informacje przekazane przez Salamona potwierdzają, że nadchodząca odsłona serii Assassin’s Creed nie będzie wcale taka krótka. Rezultat na poziomie 20-24 godzin wg serwisu HowLongToBeat jest porównywalny z wydanym w 2013 roku Assassin’s Creed Black Flag.

Różnicą pomiędzy tymi produkcjami jest przede wszystkim fakt, że wymaksowanie przygód kapitana Edwarda Kenway’a zajmuje średnio 60 godzin, a więc dwa razy dłużej niż w przypadku „Mirage”.

Przeczytaj też: Gry na PS5 dla dzieci

Słowa dewelopera obalają więc doniesienia, które pojawiły się pod koniec maja, jakoby historia Basima miała zająć mniej niż 20 godzin. Ostatecznie jednak nie sama długość fabuły ma znaczenie, ale także jej jakość i intensywność. O tym przekonamy się dopiero po premierze, która nastąpi już 12 października 2023 roku.

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.