Premiera Baldur’s Gate 3 mogła zepsuć Steam. Szef Larian Studios przeprasza graczy

Baldur's Gate 3 steam

Baldur’s Gate 3 zadebiutował wczoraj z prawdziwą pompą. Pierwsze recenzje wskazują na to, że mamy do czynienia ze świetną grą, a na Steamie ponad 400 tysięcy osób bawiło się jednocześnie w produkcji Larian Studios. Tak duże zainteresowanie grą przełożyło się jednak na problemy z popularną platformą Valve.

Awaria Steam na premierę Baldur’s Gate 3. Downdetector pokazuje wiele zgłoszeń problemów

Długo wyczekiwana premiera pełnego wydania gigantycznej gry RPG od Larian Studios spowodowała sporo problemów na platformie Steam. Jak możemy dowiedzieć się z doniesień graczy na Reddicie, licznik czasu pobierania Baldur’s Gate 3 pokazywał nawet kilkanaście godzin. Także Downdetector, czyli platforma, która dostarcza informacji o stanie różnych witryn i usług, w momencie premiery wskazywał na często zgłaszane awarie Steama – w tym błędy z „nieosiągalnymi serwerami”.

Wpływ na tak duże obłożenie serwerów Steama ma z pewnością fakt, że twórcy postanowili nie udostępniać preloadu. Wobec tego wszyscy zainteresowani Baldur’s Gate 3 gracze rozpoczęli pobieranie w jednym momencie, co zauważalnie wpłynęło na wydajność Steama. Sytuacja zwróciła także uwagę Swena Vincke, szefa Larian Studios, który przeprosił graczy na Twitterze.

Zobacz też: Darmowe gry na Xbox Series X|S

Kup Baldur’s Gate 3

Tak ogromne zainteresowanie grą raczej nikogo nie dziwi. Premiera Baldur’s Gate 3 była jednym z najbardziej oczekiwanych momentów w świecie gier tego roku, więc wiele osób chciało jak najszybciej zanurzyć się w przygodzie. Przypominamy, że gra zadebiutowała 3 sierpnia 2023 (wczoraj) na PC, natomiast posiadacze konsol PlayStation 5 będą musieli poczekać na premierę do 6 września.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.