Uciążliwy bug w Baldur’s Gate 3 to przeszłość. Larian Studios wydało pierwszą aktualizację

Baldur's Gate 3

Niedługo po premierze wyczekiwanego Baldur’s Gate 3 pojawiły się pierwsze problemy zgłaszane przez graczy. Okazuje się, że część z fanów nie mogła zapisać stanu gry, co oczywiście powodowało niemałą irytację, ale szybko spotkało się z reakcją ze strony twórców. Baldur’s Gate 3 otrzymało już pierwszą popremierową łatkę eliminującą jeden z najważniejszych bugów.

Pierwszy hotfix do Baldur’s Gate 3 eliminuje poważny bug związany z zapisami gry

Już w pierwszy weekend po premierze Baldur’s Gate 3 do gry trafiła łatka eliminująca długą listę błędów. Poprawek jest około 150, jednak najważniejszą jest z pewnością ta związana z problemami z zapisem gry. W ramach przypomnienia synchronizacja danych powodowała zawieszanie się gry, przez co gracze nie mogli ani zapisać, ani wczytać stanu rozgrywki.

Jak się okazuje, problemy z zapisami powodowała funkcja cross-save. Larian Studios postanowiło na ten moment wyłączyć tę opcję – do premiery Baldur’s Gate 3 na PlayStation 5 zostało jeszcze sporo czasu, a zespół zapewnia, że przywróci prawidłowo działającą funkcję. Reszta poprawek, które wprowadza pierwszy hotfix, dotyczy głównie przerywników filmowych.

Zobacz też: Darmowe gry na Xbox Series X|S

Kup Baldur’s Gate 3

Baldur’s Gate 3 zaliczyło wyjątkowo mocny start. Gratulacje spływały z wielu stron, w tym od polskich deweloperów, a oceny graczy i krytyków wskazywały na bardzo solidny tytuł. Jak widać Larian zadbał o dobry stan techniczny produkcji, dzięki czemu w grze jednocześnie bawiło się nawet 400 tysięcy osób.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.