Konkurencja doceniła świetny start Baldur’s Gate 3! Gratulacje płyną od CD Projektu, Techlandu i innych

Baldur's Gate 3

Gracze długo oczekiwali na Baldur’s Gate 3, ale najwyraźniej było warto. Gra już na starcie okazała się hitem i spowodowała nawet chwilowe problemy ze stabilnością Steama. Tak duży sukces doceniła konkurencja, w tym prawdziwe tuzy polskiego gamingu.

CD Projekt, Bethesda, Techland i inni gratulują Larian Studios udanej premiery Baldur’s Gate 3

Premiera Baldur’s Gate 3 nie mogła być chyba lepsza. Wczoraj w produkcję Larian Studios grało jednocześnie ponad 400 000 osób, co przekładałoby się na czołową dziesiątkę największych miast Polski pod względem liczby ludności.

Sukces jest więc ogromny i nie mógł przejść bez echa. Dlatego też nie ma nic dziwnego w tym, że deweloperzy Baldur’s Gate 3 otrzymali słowa uznania od swojej konkurencji.

I tak CD Projekt napisał, że zespół szykuje się, aby „rozkoszować się długo oczekiwaną premierą Baldur’s Gate 3”. Natomiast kolejni rodacy z 11 bit studios wprost stwierdzili, że za tak udanie przeprowadzone wydanie gry należy zdjąć czapki z głów.

To nie koniec listy polskich firm, które złożyły gratulacje Larian Studios. Następną z nich jest Techland, który udostępnił nawet na profilu Dying Light 2 na Twitterze dedykowaną Baldur’s Gate 3 grafikę.

„Gratulacje dla naszych przyjaciół” – napisał Obsidian. Z kolei Bethesda pogratulowała twórcom trzeciej odsłony Wrót Baldura „wspaniałej przygody”.

Devolver Digital podziękował z przymrużeniem oka Larian Studios za utratę swojego zespołu na rzecz Baldur’s Gate 3. Wyrazy uznania popłynęły również od Warhorse Studios, czyli producenta Kingdom Come: Deliverance.

Zobacz też: Najlepsze gry na PS5 dla dzieci

Kup Baldur’s Gate 3

Jak więc możemy zauważyć, Baldur’s Gate 3 stało się prawdziwym hitem sierpnia. I to nawet pomimo kilku błędów, które zauważyli pierwsi recenzujący ten tytuł.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.