Baldur’s Gate 3 już wkrótce na Xboxach i w pudełkach?! Larian Studios daje dość spore nadzieje

Baldur's Gate 3 Xbox Series X|S

Baldur’s Gate 3 w obecnym roku zupełnie niespodziewanie zdominował rynek wydawniczy i stał się dość mocnym pretendentem do zgarnięcia wielu nagród. Potwierdzenie tego odzwierciedla się w nominacjach tej produkcji na zbliżającej się gali The Game Awards 2023, gdzie zawalczy ona o aż osiem statuetek. Przy okazji podziękowań, deweloperzy z Larian Studios zapowiedzieli coś dla wszystkich posiadaczy konsol Xbox i… wydań pudełkowych.

Baldur’s Gate 3 może doczekać się daty premiery na Xboxach i wyczekiwanej dystrybucji fizycznej

Do tej pory Baldur’s Gate 3 nie zadebiutował na konsolach Xbox Series X|S z powodu problemów optymalizacyjnych na słabszej konsoli od Microsoftu. Belgijskie studio pracuje w pocie czoła nad doprowadzeniem tej produkcji do jak najlepszej formy, tak aby na mogła ona zadebiutować na „Zielonych” konsolach.

Teraz przy okazji podsumowania nominacji przyznanych przed galą The Game Awards 2023 na oficjalnym profilu twórców, w ostatnim wpisie znalazła się wyjątkowo intrygująca wstawka.

Fani Xboxów w oraz entuzjaści fizycznych wydań, obserwujcie to miejsce, dla specjalnej zapowiedzi. To będzie pracowity tydzień. Larian Studios

Możliwe więc, że Larian Studios nie tylko ogłosi datę premiery Baldur’s Gate 3 na Xbox Series X|S, ale ogłosi wyczekiwaną przez wielu dystrybucję pudełkowych wersji gry. Zarówno dla posiadaczy Xboxów, jak i fanów fizycznych wydań brzmi to wyjątkowo atrakcyjnie, bo obie te grupy z niecierpliwością czekały na jakiekolwiek informacje.

Przeczytaj też: Gry multiplayer na telefon

Przypominamy na koniec, że na PC Baldur’s Gate 3 zadebiutował 6 sierpnia, a na PS5 6 września 2023 roku. Produkcja ta spotkała się z wyjątkowo ciepłym odbiorem fanów, jak i recenzentów z całego świata. Główny twórca tej pozycji przyznał ostatnio, że liczy, iż jej sukces zainspiruje innych deweloperów do tworzenia gier z gatunku cRPG.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.