Baldur’s Gate 3 z poważnym błędem na PlayStation 5. Larian szybko reaguje na zgłoszenia graczy

Baldur's Gate 3

Baldur’s Gate 3 odniosło ogromny sukces – zgodnie z danymi z września 2023, produkcja Larian sprzedaje się na Steam lepiej niż Starfield. Gra zbiera świetne oceny, acz nie brakuje w niej też pewnych problemów. Wczoraj gracze PlayStation 5 zgłaszali poważny błąd, który skutecznie zepsuł im rozgrywkę. Na szczęście studio Larian zareagowało bardzo szybko i zaproponowało tymczasowe rozwiązanie.

Gracze Baldur’s Gate 3 narzekają na irytujący błąd w grze na PlayStation 5

Spora część graczy Baldur’s Gate 3 zgłaszała ostatnio problem z ciągłym wieszaniem się gry na PlayStation 5. Niemożliwe było przejście poza ekran startowy produkcji, a ładowanie zapisów czy próby rozpoczynania nowej rozgrywki nie dawały żadnych rezultatów. Poważnym błędem zainteresowało się studio Larian, twórcy Baldur’s Gate 3.

Część graczy z PS5 doświadcza zawieszania Baldur’s Gate 3. Wygląda na to, że problem jest związany z PSN.
Sprawdzamy, co się dzieje, a w tej chwili tymczasowym jego rozwiązaniem jest odłączenie PS5 od internetu.

@baldursgate3

Z komentarzy pod powyższym postem na Twitterze/X wynika, że sugestia Larian o odłączeniu PS5 od sieci działa. Graczom w ten sposób udaje się włączyć zapisane stany gry. Ponoć błąd może być związany z serwerami PlayStation Network, jednak na ten moment dalszych informacji w tym temacie nie ma.

Zobacz także: Laptop gamingowy do 4500 zł

Kup Baldur’s Gate 3

Przypomnijmy, że niedawno pojawiła się aktualizacja Baldur’s Gate 3, która objęła poprawki na PS5. Z konsoli dzięki temu zniknęły pierwsze awarie. Miejmy nadzieję, że i z tą Larian sobie szybko poradzi.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.