Battlefield 2042 zanotował ogromny wzrost zainteresowania! Wszystko dzięki obecności w PS Plusie

Battlefield 2042

Battlefield 2042 nie zaliczył najbardziej udanego startu i przez długi czas najnowsza strzelanka od DICE nie przyciągała do siebie dużej liczby graczy. Okazuje się jednak, że obecność tego tytułu w kolejnych usługach abonamentowych sprawiła, zyskał on „drugie życie”. Produkcja ta od momentu pojawienia się w PS Plusie odnotowuje ogromny skok zainteresowania.

Battlefield 2042 odnotował ponad 500-procentowy wzrost popularności na PS4 i PS5

Battlefield 2042
Battlefield 2042

Od momentu udostępnienia Battlefield 2042 w ramach marcowej oferty PS Plus gra odnotowała wzrost popularności o około 578% na konsolach PS4 i PS5. W efekcie tego strzelanka od DICE przeskoczyła z 31. na 5. miejsce w rankingu najchętniej ogrywanych produkcji na konsolach Sony.

Tym samym tytuł ten wyprzedził między innymi GTA 5, Overwatch 2, Rocket League i Apex Legends, czyli naprawdę uznane i chętnie ogrywane produkcje.

Przeczytaj też: Kontrolery do symulatora lotu — najlepsze modele

Obecność produkcji w PS Plusie to jedno, ale trzeba także pamiętać, że DICE po falstarcie w okolicach premiery nie skreślił swojej produkcji i od pieczołowicie pracował nad doprowadzeniem jej do jak najlepszego stanu, wsłuchując się jednocześnie w potrzeby graczy. Dobrymi tego przykładami jest powrót systemu klas oraz stosunkowo niedawny start czwartego sezonu zmagań, który wprowadził wiele świeżych innowacji.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.