Resident Evil Village hitem sprzedaży. Capcom ujawnia wyniki za rok fiskalny

Resident Evil Village

Zeszłoroczne Resident Evil Village spotkało się z fenomenalnym przyjęciem przez graczy, czemu zresztą trudno się dziwić — to po prostu świetna gra. Rewelacyjne opinie przełożyły się na wysoką sprzedaż, czym teraz pochwalił się Capcom. Rzecz jasna nie tylko RE: Village kapitalnie się sprzedało, bo inne gry studia również cieszyły się dużym wzięciem. Capcom zanotował kolejne rekordowe wyniki finansowe za rok fiskalny.

REKLAMA

Wyniki finansowe Capcom za miniony rok fiskalny — Resident Evil Village na szczycie

Capcom logo

To ten moment w roku, kiedy wszystkie duże firmy dzielą się swoimi wynikami finansowymi za miniony rok fiskalny. Wczoraj zrobiło to m.in. Sony i Nintendo, chwaląc się sprzedażą konsol i gier, a dzisiaj Bandai Namco ujawniło liczbę sprzedanych kopii Elden Ring. Teraz przyszła pora na Capcom, który w okresie pomiędzy 31 marca 2021 a 31 marca 2022 zanotował wzrost sprzedaży netto o 15,5%, co przełożyło się na łączny wynik na poziomie 110 miliarda jenów (ok. 847,5 mln dolarów). Zysk operacyjny firmy za miniony rok fiskalny wzrósł o 24% i wyniósł 42,9 miliarda jenów (ok. 329,9 milionów dolarów).

Najlepiej sprzedającą się grą Capcomu w tym okresie było Resident Evil Village, które trafiło w ręce aż 6,1 miliona graczy. Monster Hunter Stories 2: Wings of Ruin również ma na swoim koncie fajny wynik, bo gra sprzedała się w liczbie 1,5 miliona egzemplarzy.

Przeczytaj też: FIFA 24 nie od Electronic Arts

Co ciekawe, bardzo solidne wyniki zanotowały też nieco starsze gry, takie jak Monster Hunter: Rise czy Resident Evil 7. W okresie od 31 marca 2021 do 31 marca 2022 pierwszą pozycję kupiło 4,1 miliona graczy, a drugą – 1,8 miliona. Łącznie w minionym roku fiskalnym Capcom sprzedał aż 32,6 milionów kopii swoich gier, notując kolejny wzrost — w poprzednim okresie firma opchnęła „tylko” 30,1 miliona egzemplarzy.

Patrząc w przyszłość, Capcom spodziewa się kolejnego rekordu w obecnym roku fiskalnym, który zakończy się 31 marca 2023 roku. Firma przewiduje wzrost sprzedaży netto o 9%, w czym mają pomóc nowe premiery takie jak Monster Hunter Rise: Sunbreak.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!