Resident Evil Village hitem sprzedaży. Capcom ujawnia wyniki za rok fiskalny

Resident Evil Village

Zeszłoroczne Resident Evil Village spotkało się z fenomenalnym przyjęciem przez graczy, czemu zresztą trudno się dziwić — to po prostu świetna gra. Rewelacyjne opinie przełożyły się na wysoką sprzedaż, czym teraz pochwalił się Capcom. Rzecz jasna nie tylko RE: Village kapitalnie się sprzedało, bo inne gry studia również cieszyły się dużym wzięciem. Capcom zanotował kolejne rekordowe wyniki finansowe za rok fiskalny.

Chcesz kupić subskrypcję Xbox Game Pass Ultimate nawet 98% taniej? Kliknij tutaj i zobacz jak!

Wyniki finansowe Capcom za miniony rok fiskalny — Resident Evil Village na szczycie

Capcom logo

To ten moment w roku, kiedy wszystkie duże firmy dzielą się swoimi wynikami finansowymi za miniony rok fiskalny. Wczoraj zrobiło to m.in. Sony i Nintendo, chwaląc się sprzedażą konsol i gier, a dzisiaj Bandai Namco ujawniło liczbę sprzedanych kopii Elden Ring. Teraz przyszła pora na Capcom, który w okresie pomiędzy 31 marca 2021 a 31 marca 2022 zanotował wzrost sprzedaży netto o 15,5%, co przełożyło się na łączny wynik na poziomie 110 miliarda jenów (ok. 847,5 mln dolarów). Zysk operacyjny firmy za miniony rok fiskalny wzrósł o 24% i wyniósł 42,9 miliarda jenów (ok. 329,9 milionów dolarów).


Najlepiej sprzedającą się grą Capcomu w tym okresie było Resident Evil Village, które trafiło w ręce aż 6,1 miliona graczy. Monster Hunter Stories 2: Wings of Ruin również ma na swoim koncie fajny wynik, bo gra sprzedała się w liczbie 1,5 miliona egzemplarzy.

Przeczytaj też: FIFA 24 nie od Electronic Arts

Co ciekawe, bardzo solidne wyniki zanotowały też nieco starsze gry, takie jak Monster Hunter: Rise czy Resident Evil 7. W okresie od 31 marca 2021 do 31 marca 2022 pierwszą pozycję kupiło 4,1 miliona graczy, a drugą – 1,8 miliona. Łącznie w minionym roku fiskalnym Capcom sprzedał aż 32,6 milionów kopii swoich gier, notując kolejny wzrost — w poprzednim okresie firma opchnęła „tylko” 30,1 miliona egzemplarzy.

Patrząc w przyszłość, Capcom spodziewa się kolejnego rekordu w obecnym roku fiskalnym, który zakończy się 31 marca 2023 roku. Firma przewiduje wzrost sprzedaży netto o 9%, w czym mają pomóc nowe premiery takie jak Monster Hunter Rise: Sunbreak.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.