Co najmniej 4 gry ekskluzywne na Xboxa co roku! Ambitne plany Microsoftu obejmują również Game Passa

Xbox Logo

Podczas wczorajszego Xbox Games Showcase mogliśmy zobaczyć między innymi wiele długo wyczekiwanych zapowiedzi nadchodzących produkcji, nową odsłonę konsoli Xbox Series S czy wyjątkowy segment poświęcony grze Starfield. Jednak dodatkowo po zakończeniu pokazu odbył się jeszcze panel What’s Next for Gaming, w trakcie którego Microsoft nakreślił plany firmy na kolejne lata. Trzeba przyznać, że amerykański gigant snuje bardzo ambitne wizje przyszłości, które mogą być przełomem w branży.

Minimum 4 exclusivy na Xboxa co roku, wiele gier ogółem oraz rozwój Game Passa

Xbox Games Showcase

W trakcie wspomnianego panelu najważniejsze osoby powiązane z Xboxem (Phil Spencer, Matt Booty, Sarah Bond), a także przedstawiciel Bethesda Game Studios Todd Howard ogłosili niezwykle interesujące plany co do przyszłości. W związku z mocnym naciskiem na rozwój i ekspansję firmy, Microsoft zapowiedział między innymi wydawanie co najmniej 4 własnych, ekskluzywnych tytułów rocznie. Choć ta liczba wydaje się całkiem spora, korporacja zapewnia, że uwzględni potrzeby i możliwości zespołów pracujących nad projektami.

Poza planami na własne produkcje firma chce również wspierać twórców z całego świata, niezależnie od skali ich działania. Przedstawiciele Xboxa zapewnili, że dają szansę studiom „różnej wielkości”, a także dążą do posiadania zróżnicowanej i łatwo dostępnej oferty gier w Game Passie. Podano również informację, że w przygotowaniu jest ponad 5000 gier na konsole Microsoftu, od deweloperów ze 100 krajów. Mimo iż oczywiście nie wszystkie z nich trafią do subskrypcji, to i tak wygląda na to, że posiadaczy tej usługi abonamentowej czeka prawdziwy ogrom nowości.

Dodatkowo w ciągu najbliższych miesięcy subskrybenci Game Passa będą mogli strumieniować wybrane gry z biblioteki za pośrednictwem Nvidia GeForce NOW. Dzięki temu gry z katalogu PC Game Pass będzie można odpalać na słabych pecetach, Macach, Chromebookach, urządzeniach mobilnych oraz wielu innych platformach wspieranych przez usługę Nvidii.

Zobacz też: Najlepsze gry singleplayer

Kup Xbox Series S

Wygląda na to, że Microsoft ma naprawdę ambitne plany na przyszłość i zaoferuje zainteresowanym wiele nowości. Pozostaje nam obserwować rozwój wydarzeń i trzymać kciuki, że gracze jedynie na tym zyskają.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.