Cyberpunk 2077 – poprawa reputacji kosztowała CD Projekt RED majątek. Padły olbrzymie kwoty

Cyberpunk 2077

Oficjalne wyniki sprzedażowe Cyberpunk 2077 i Cyberpunk 2077 Phantom Liberty przedstawione przez CD Projekt RED mogą robić wrażenie. Po niedawnej aktualizacji 2.0 gra w końcu spotkała się z uznaniem wielu graczy. Jakie jednak CD Projekt RED musiał ponieść koszty, by doprowadzić tytuł do stanu, który powinniśmy otrzymać już w momencie premiery? Okazuje się, że naprawdę spore.

Uratowanie Cyberpunk 2077 kosztowało CD Projekt miliony złotych

Premiery Cyberpunk 2077 nie można zaliczyć do udanych. Gra przeszła długą, prawie 3-letnią drogę do tego, by w końcu zachwycać graczy. Patch 2.0, a także dodatek Phantom Liberty sprawiły, że produkcja wygląda w końcu tak, jak powinna na samym początku. Doprowadzenie jednak do tego momentu kosztowało CD Projekt RED krocie.

W trakcie konferencji dla inwestorów firma ujawniła budżet, jaki został przeznaczony na opracowanie aktualizacji 2.0 oraz przeniesienie Cyberpunk 2077 na konsole PS5 i Xbox Series X|S. Wynosił on bagatela 178 mln zł. Do tego należy doliczyć też koszty dodatku Phantom Liberty – 275 mln zł pochłonęły bezpośrednie wydatki produkcyjne, a kampania marketingowa dodatkowe 95 mln zł.

Łącznie zatem CD Projekt RED zapłacił 548 mln złotych. Choć efektem tego jest wzrost zadowolenia graczy, kwestia poniesionych przez firmę wydatków nie spotkała się z zachwytem inwestorów. Po ujawnieniu tej informacji kurs akcji spółki spadł o ponad 6%.

Zobacz także: Laptop gamingowy do 10000 zł

Przypomnijmy, że wczoraj pojawiła się aktualizacja Cyberpunk 2077 2.01, która przyniosła kolejne poprawki oraz usprawnienia. Gracze nie mogą też narzekać na brak informacji dotyczących przyszłości gry. Między innymi możliwe jest, że Cyberpunk 2077 doczeka się edycji Ultimate.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.