Posiadacze PS4 i Xbox One czują się oszukani po zapowiedzi Cyberpunk 2077: Phantom Liberty

Cyberpunk 2077 Phantom Liberty

Wczoraj zostało zapowiedziane fabularne rozszerzenie do Cyberpunk 2077. Zapowiedź uradowała wielu graczy, a przede wszystkim fanów Night City, którzy od dłuższego czasu czekali na jakiekolwiek informacje dotyczące dodatku. Niestety, ale przez noc dowiedzieliśmy się, że będzie to pierwsze i jedyne wielkie DLC do Cyberpunka 2077, a teraz odbiorcy nie kryją niezadowolenia z tego, że Phantom Liberty nie trafi również na PS4 i Xbox One.

REKLAMA

Cyberpunk 2077: Phantom Liberty nie dla PS4 i Xbox One, co nie podoba się niektórym graczom

So I buy the game but you can’t be bothered to release new content for the console I am on. Fine, I’ll stay away from your new products if you can’t treat all your customers the same.

— Nick Watt (@nickw1981) September 6, 2022

So I buy the game but you can’t be bothered to release new content for the console I am on. Fine, I’ll stay away from your new products if you can’t treat all your customers the same.

— Nick Watt (@nickw1981) September 6, 2022

Jak wiadomo po wczorajszej prezentacji, Cyberpunk 2077: Phantom Liberty trafi jedynie na PC, PS5 oraz Xbox Series X|S. CD Projekt RED rezygnuje stopniowo ze wsparcia PS4 oraz Xbox One, co zostało wspomniane także podczas omawiania patcha 1.6, ostatniej większej aktualizacji dla past-genów. Polacy chcą wykorzystać moc komputerów osobistych i obecnej generacji konsol, co jednak gryzie się z pierwotnymi zapewnieniami dotyczącymi tego, że w fabularne rozszerzenie do Cyberpunka 2077 zagrają wszyscy.

Przeczytaj też: Dysk SSD do laptopa

Posiadacze sprzetów PS4 oraz Xbox One są niezadowoleni z ruchu CD Projekt RED, a niektórzy piszą – chociażby na Twitterze – że zostali oszukani przez polską firmę, kupując podstawową wersję gry na past-gena, jednocześnie nie mogąc zapoznać się w przyszłości z fabularnym dodatkiem na tym samym sprzęcie. Jest to dość nietypowa sytuacja, z której nie ma dobrego wyjścia.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!