Diablo Immortal to jedna z najgorzej ocenianych gier w historii Metacritic

Diablo Immortal

Na początku czerwca odbyła się wczesna premiera Diablo Immortal. Z początku gra wzbudzała entuzjazm u wielu graczy, ale z czasem na światło dzienne zaczęły wypływać różnego rodzaju rewelacje. Niektórzy zaczęli nazywać pecetową wersję Diablo Immortal „żartem”, a inni wciąż skarżą się, że mobilna gra Blizzarda nie działa na niektórych smartfonach Samsunga. Potem pojawiła się jeszcze kwestia kontrowersyjnych mikrotransakcji, a wszystkie te zarzuty skumulowały się w fatalną średnią ocen Diablo Immortal na Metacritic. Nawet niesławny Warcraft 3 Reforger jest oceniany wyżej!

Ocena Diablo Immortal na Metacritic — gracze są bezlitośni

Diablo Immortal Metacritic oceny
Diablo Immortal na Metacritic nie ma zbyt dobrej passy

Metacritic to portal, na którym można oceniać gry. Na ten moment średnia ocen Diablo Immortal od graczy wynosi… 0,5 na 10. Swoje zdanie wyraziło ponad 2500 osób, co pokazuje, że fani są jednogłośni, ale też bezlitośni dla najnowszej produkcji Blizzarda. Warcraft 3 Reforged również jest oceniany fatalnie, ale tytuł może „pochwalić się” średnią na poziomie 0,6/10.

Przeczytaj też: Minecraft RTS podobno powstaje

Negatywne opinie najczęściej są argumentowane nieuczciwym mikrotransakcjami — niektórzy nawet określają Diablo Immortal mianem gry pay-to-win, wskazując, że płacący gracze mają realną przewagę nad tymi, którzy nie zdecydowali się sięgnąć do portfela. Czy Blizzardowi uda się uratować sytuację? Ciężko powiedzieć, choć z czasem średnia ocen dla mobilnego Diablo na Metacritic zapewne się podniesie, ale raczej nie do satysfakcjonującego wydawcę poziomu.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja ograniczona czasowo!
Z