Dragon’s Dogma 2 boryka się z ogromnym spadkiem liczby graczy! Pozostało około 10% grających

Dragon's Dogma 2

Dragon’s Dogma 2 zadebiutowało 22 marca 2024 roku i na starcie mogło pochwalić się całkiem wysokimi ocenami od recenzentów. Nieco innego zdania byli gracze, którzy narzekali na system mikrotransakcji w grze. Mimo tego produkcja odniosła spory sukces komercyjny, jednakże jak się okazuje, uwaga graczy nie została przyciągnięta na długo.

Dragon’s Dogma 2 zaliczyło potężny spadek liczby graczy na platformie Steam

Statystyki Dragon’s Dogma 2 na platformie Steam z dnia 21.04.2024

Od momentu premiery Dragon’s Dogma 2 zaliczyło spadek liczby graczy o niemal 90 procent. Początkowo przy produkcji Capcomu bawiło się grubo ponad 200 tysięcy osób, a obecnie owa liczba zmalała do około 25 tysięcy. Warto zaznaczyć, że powyższe statystyki dotyczą jedynie platformy Steam, jednakże spadek mimo wszystko wydaje się być ogromny.

Dragon’s Dogma 2 to produkcja, która pomimo kontrowersji związanych z mikropłatnościami osiągnęła spory sukces. Wygląda jednak na to, że potężne zainteresowanie grą było krótkotrwałe. Na koniec warto dodać, że Capcom sukcesywnie poprawia swoje dzieło, wydając aktualizacje, a na horyzoncie widnieją kolejne poprawki do gry.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Źródło: SteamDB

O autorze
Herbert Friedel
Redaktor działu Newsy

Gracz od małego. Urodzony konsolowiec. Wychowany na sprzęcie Sony, ale obecnie jego życie maluje się w barwach niebiesko–czerwono–zielonych. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.