Final Fantasy XVI miało trafić na PS4, ale Square Enix nie chciało „oszukać” graczy

Final Fantasy XVI

Final Fantasy XVI jest w ostatnim czasie na ustach wielu graczy. Po prezentacji na czerwcowym State of Play deweloperzy zdradzili masę szczegółów o grze, a teraz wypowiedzieli się nawet na temat potencjalnej wersji na PS4. Jak się okazuje, Square Enix miało w planach wydanie Final Fantasy XVI na poprzedniej generacji konsol.

REKLAMA

Final Fantasy XVI zadebiutuje wyłącznie na PS5, bo wersja na PS4 ograniczyłaby twórców

Final Fantasy XVI – trailer

Naoki Yoshida, producent wyżej wymienionej produkcji, w rozmowie z redakcją Famitsu przyznał, że choć wersja gry na PS4 była rozważana przez studio, tak na wczesnym etapie jej tworzenia pojawiły się obawy, że deweloperzy nie będą w stanie poprawić jakości gry na PS5 i ich wysiłek pójdzie na marne. Krótko mówiąc: pojawiłyby się ograniczenia, przez które edycja na nowe konsole Sony nie byłaby tak zjawiskowa, jak planowano.

Sprawdź także: Jak pobrać Minecraft za darmo?

Yoshida wspomniał także o tym, że nie chciał w pewien sposób oszukać graczy. Jego celem jest, aby ujawnione materiały z urywkami gameplayu odzwierciedlały finałową jakość tytułu. W przeszłości wiele gier było pokazywanych przy użyciu wysokich jakości renderowanych materiałów tylko po to, aby materiał promujący – często odbiegający od finalnej wersji produktu – zachęcił do zakupu pozycji. Producent Final Fantasy XVI chciał tego uniknąć, stąd też nieuniknione było zrezygnowanie z wersji PS4.

Premiera Final Fantasy XVI na PS5 jest zapowiedziana na połowę 2023 roku.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!