Final Fantasy XVI w złocie! Deweloperzy zakończyli pracę nad grą, a do premiery jeszcze kilka miesięcy

Final Fantasy XVI

Czerwiec dla wielu graczy będzie stał pod znakiem naprawdę mocnych premier. W katalogu wydawniczym znalazły się takie produkcje jak Diablo 4, Street Fighter 6 czy Final Fantasy XVI. Ostatnia z wymienionych produkcji osiągnęła niedawno złoty status produkcji, a to oznacza, że jej debiut jest niemal niezagrożony.

Czerwcowa premiera Final Fantasy XVI niemal niezagrożona, bo gra osiągnęła złoty status

Final Fantasy XVI has gone gold.

From the entire team, including Torgal, we hope you're looking forward to #FF16's launch on June 22nd 🐺 pic.twitter.com/Vrtd3cMNW5

— FINAL FANTASY XVI (@finalfantasyxvi) March 31, 2023

Final Fantasy XVI has gone gold.

From the entire team, including Torgal, we hope you're looking forward to #FF16's launch on June 22nd 🐺 pic.twitter.com/Vrtd3cMNW5

— FINAL FANTASY XVI (@finalfantasyxvi) March 31, 2023

Na oficjalnym twitterowym koncie gry pojawił się wpis w którym twórcy poinformowali, że Final Fantasy XVI osiągnął złoty status produkcji. Oznacza to, że najważniejsze prace związane z jej tworzeniem zostały ukończone i tytuł jest gotowy na debiut, który nastąpi już 22 czerwca 2023 roku.

Czas, który pozostał deweloperom, zostanie zapewne wykorzystany na dopracowywanie pewnych elementów i przygotowywanie premierowej aktualizacji, która powinna pojawić się w okolicach premiery.

Przeczytaj też: Gry podobne do GTA

Tym samym potwierdzają się słowa Naokiego Yoshidy, który na początku marca stwierdził, że jedyne co może opóźnić premierę Final Fantasy XVI, to meteor spadający na Japonię. Pozostaje więc mieć nadzieję, że tego rodzaju katastrofy ominą Kraj Kwitnącej Wiśni i szesnasta odsłona tego niezwykle popularnego cyklu trafi w ręce graczy w zakładanym terminie.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Spora okazja!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.