Final Fantasy XVI w złocie! Deweloperzy zakończyli pracę nad grą, a do premiery jeszcze kilka miesięcy

Final Fantasy XVI

Czerwiec dla wielu graczy będzie stał pod znakiem naprawdę mocnych premier. W katalogu wydawniczym znalazły się takie produkcje jak Diablo 4, Street Fighter 6 czy Final Fantasy XVI. Ostatnia z wymienionych produkcji osiągnęła niedawno złoty status produkcji, a to oznacza, że jej debiut jest niemal niezagrożony.

Czerwcowa premiera Final Fantasy XVI niemal niezagrożona, bo gra osiągnęła złoty status

Na oficjalnym twitterowym koncie gry pojawił się wpis w którym twórcy poinformowali, że Final Fantasy XVI osiągnął złoty status produkcji. Oznacza to, że najważniejsze prace związane z jej tworzeniem zostały ukończone i tytuł jest gotowy na debiut, który nastąpi już 22 czerwca 2023 roku.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Czas, który pozostał deweloperom, zostanie zapewne wykorzystany na dopracowywanie pewnych elementów i przygotowywanie premierowej aktualizacji, która powinna pojawić się w okolicach premiery.

Przeczytaj też: Gry podobne do GTA

Tym samym potwierdzają się słowa Naokiego Yoshidy, który na początku marca stwierdził, że jedyne co może opóźnić premierę Final Fantasy XVI, to meteor spadający na Japonię. Pozostaje więc mieć nadzieję, że tego rodzaju katastrofy ominą Kraj Kwitnącej Wiśni i szesnasta odsłona tego niezwykle popularnego cyklu trafi w ręce graczy w zakładanym terminie.

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
TAKIEJ PROMOCJI NIE BYŁO OD 2 LAT!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.