God of War Ragnarok obsłuży aż cztery warianty graficzne. Do wyboru będzie m.in. tryb 120 FPS

God of War Ragnarok

Do premiery God of War Ragnarok zostało niewiele ponad dwa tygodnie, a pierwsze redakcje dzielą się już ogólnymi wrażeniami z rozgrywki. Poza słowami uznania dla widowiskowej historii, która zapewne zachwyci wielu grających, przekazywana jest też jedna bardzo ważna informacja. Produkcja ta ma obsługiwać aż cztery tryby graficzne.

God of War Ragnarok da wybór pomiędzy jakością a wydajnością

Jak donosi wiele portali, God of War Ragnarok będzie obsługiwać aż cztery tryby graficzne, oferujące zróżnicowane poziomy jakości i wydajności. Gracze będą mogli sami zadecydować czy bardziej zależy im na stałej ilości klatek, czy też na wyższej rozdzielczości grafiki. Wspomniane ustawienia prezentują się następująco:

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■
  • Rozdzielczość — 4K i maksymalnie 30 kl./s
  • Wydajność — Zablokowane 60 kl./s
  • Rozdzielczość z większą liczbą FPS — 4K i maksymalnie 40 kl./s
  • Wysoka wydajność — Maksymalnie 120 kl./s

Warto w tym miejscu dodać, że dwa ostatnie tryby wymagają do działania posiadania portu HDMI 2.1. Na szczęście coraz więcej telewizorów do PS5 posiada już takie złącza.

Przeczytaj też: Przystawka Smart TV- najlepsze modele

Bez wątpienia jest to bardzo dobra wiadomość, zwłaszcza w obliczu ostatnich kontrowersji wokół Gotham Knights i A Plague Tale Requiem, które posiadały na PS5 i Xboxach Series X|S tylko jeden tryb wydajności obsługujący jedynie 30 kl./s. Jak widać, Santa Monica Studio przyłożyło się do optymalizacji, co zapewne zostanie docenione przez wielu posiadaczy PlayStation 4 i 5, którzy już 9 listopada 2022 roku ruszą wraz z Kratosem i Atreusem w podróż przez wszystkie Dziewięć Światów.

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.