God of War: Ragnarok przedstawi dojrzałą fabułę. Twórcy opowiadają o tworzeniu historii

God of War: Ragnarok

God of War: Ragnarok ma być jedną z największych gier w historii konsoli PlayStation 4. Tymczasem okazuje się, że deweloperzy ze studia Sony Santa Monica postanowili przygotować serię materiałów wideo, która zabierze graczy za kulisy powstawania produkcji i przybliży poszczególne elementy gry. W pierwszej kolejności twórcy zdecydowali się opowiedzieć nieco o fabule nadchodzącej kontynuacji przygód Kratosa i Atreusa.

Deweloperzy przedstawiają kulisy powstawania God of War: Ragnarok

God of War: Ragnarok – materiał zza kulis

W powyższym materiale wideo deweloperzy podkreślają, że całemu zespołowi zależało, by fabuła God of War: Ragnarok prezentowała wyższy poziom, niż historia zaprezentowana w poprzedniej odsłonie serii z 2018 roku. Twórcy zapewniają, że kontynuacja przygód Kratosa i Atreusa przedstawi dojrzałą opowieść, która ponownie skupiać będzie się na relacji ojca z synem.

Deweloperzy ze studia Sony Santa Monica poinformowali także, że początkowo nordycka przygoda Kratosa miała być trylogią, ale ostatecznie zdecydowano się przedstawić całą historię w dwóch częściach. W sequelu mają natomiast wystąpić zarówno dobrze znane postacie, jak i zupełnie nowi bohaterowie, co zapowiadały już dotychczasowe materiały promocyjne.

Twórcy zaznaczają także, że podczas prac nad God of War: Ragnarok musieli mierzyć się z różnego rodzaju trudnościami podczas sesji motion capture, które były spowodowane obostrzeniami sanitarnymi. Na planie nie mogło znajdować się bowiem zbyt dużo osób, dlatego niejednokrotnie pierwszoplanowi aktorzy występowali w innych scenach jako postacie znajdujące się w tle.

Za pośrednictwem oficjalnego bloga PlayStation poinformowano, że kolejny materiał zza kulis God of War: Ragnarok zostanie opublikowany 25 października. Całość ma natomiast skupiać się na „brutalnej walce” i wrogach, z którymi podczas swojej przygody będą musieli mierzyć się Kratos oraz Atreus.

Zobacz też: Przystawka Smart TV do telewizora

God of War: Ragnarok zadebiutuje na PlayStation 4 i PlayStation 5 już 9 listopada. Jakiś czas temu jeden z branżowych insiderów podzielił się szczegółami na temat długości gry, a nieco wcześniej deweloperzy ze studia Sony Santa Monica zaprezentowali fabularny zwiastun kontynuacji przygód Kratosa i Atreusa.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.