Gothic Classic otrzyma pełną polską wersję językową! Rodzimy dubbing nawet na Nintendo Switch

Bezimienny z Gothica na tle polskiej flagi

Fani kultowego Gothica z pewnością mają na co czekać. W zeszłym tygodniu THQ Nordic przedstawiło bowiem nowy zwiastun nadchodzącego Gothic Remake, a na początku sierpnia z kolei dowiedzieliśmy się, że oryginalna gra zmierza na przenośną konsolę od Nintendo. Dziś otrzymaliśmy informację, która ucieszy każdego fana przygód Bezimiennego — Gothic Classic dostanie pełną polską lokalizację.

Polski dubbing w Gothic Classic. Gra na Nintendo Switch z pełną polską lokalizacją

Gothica raczej nie trzeba nikomu przedstawiać. Polski dubbing hitu z roku 2001 jest rozpoznawalny nawet przez osoby, które nigdy nie miały okazji zagrać w produkcję, a legendarne teksty z rodzimej wersji gry na dobre wpisały się w kulturę polskiego internetu. Dlatego też potwierdzenie pełnej polskiej lokalizacji Gothic Classic na Nintendo Switch przez PLAION Polska jest świetną informacją dla każdego wiernego fana serii.

W swoim tweecie PLAION Polska, poza ogłoszeniem rodzimej wersji gry, zawarło również link do limitowanej, polskiej edycji pudełkowej Gothic Classic. Co ważne, w odpowiedziach do tweeta wydawca doprecyzował pewną ważną kwestię. Mianowicie język gry ma nie być uzależniony od języka systemu — zamiast tego, jego wyboru będziemy mogli dokonać w menu opcji.

Zobacz też: Najlepsze gry podobne do Tomb Raider

Kup Gothic Remake

Dzięki nadchodzącym premierom Gothic Remake i Gothic Classic, fani przygód Bezimiennego przeżywają właśnie prawdziwy renesans serii. Na ten moment nie pozostaje nam nic innego, jak czekać na zbliżające się premiery. Warto też pamiętać o pomyśle graczy na temat potencjalnej roli Roberta Makłowicza w Gothic Remake – być może stanie się cud i znany krytyk kulinarny faktycznie pojawi się w grze.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.