Gry Xboxa niebawem dołączą do oferty kolejnej platformy streamingowej. Znamy konkretną datę

Boosteroid Xbox

Umowa pomiędzy Boosteroidem a Xboxem została podpisana już w marcu tego roku, co miało umożliwić dostęp do gier „Zielonych” większemu gronu odbiorców. Właśnie dowiedzieliśmy się, kiedy konkretnie warunki tego porozumienia wejdą w życie. Stanie się to właściwie na dniach.

Pierwsze gry Xboxa znajdą się w ofercie Boosteroida na początku czerwca

Zwiastun Deathloop

Pod koniec zeszłego tygodnia okazało się, że gry Xboxa wylądowały w Nvidia GeForce Now. To jednak dopiero początek współpracy, jaki Microsoft nawiązał z platformami oferującymi granie w chmurze.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Wcześniej podobne porozumienie zawarto jeszcze z m.in. Boosteroidem. Dla jego użytkowników produkcje „Zielonych” będą dostępne już od 1 czerwca.

Boosteroid to platforma do grania w chmurze, która zapewnia dostęp do wysokiej klasy gier wideo za pomocą dwóch kliknięć i przynosi wiele pozytywnych emocji i doświadczeń. Graj w swoje ulubione gry w 60 klatkach na sekundę (Full HD 1080p) na PC, laptopie, tablecie, Android TV, a nawet telefonie.

Opis platformy Boosteroid z oficjalnej strony internetowej

Mowa tutaj o tym samym zestawie startowych tytułów, który zapowiedziano w przypadku GeForce Now. Chodzi więc o Gears 5, Deathloop, Grounded i Pentiment.

Kooperacja z usługodawcami „cloud gamingu” jest środkiem zaradczym, który uniemożliwi Microsoftowi monopolizację tego sektora rynku. To właśnie za jego sprawą Unia Europejska wydała wcześniej zgodę na przejęcie Activision Blizzard przez „giganta z Redmond”.

Zobacz też: Tablet do gier – najlepsze modele

Podobne propozycje nie przekonują jednak CMA. Brytyjczycy i tak zablokowali całą transakcję w trosce o chmurę i niewiele wskazuje, aby wkrótce mieli zmienić swoje nastawienie.

O autorze
Adrian Witczak
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Fan gier strategicznych, akcji i RPG. Swoje pierwsze kroki z grami stawiał przy PS2 i PC, obecnie preferuje bardziej platformy "Zielonych".

Liczba wpisów: 2471 (w redakcji od 17.11.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.