Microsoft szykuje pada inspirowanego Starfieldem? Wyciekły zdjęcia i cena nowego kontrolera

Xbox kontrolery

Jak wiadomo, Microsoft przyzwyczaił swoich użytkowników do coraz to nowszych i ciekawszych wariantów kolorystycznych kontrolerów do Xboxa. Tylko w ciągu ostatnich 30 dni gigant z Redmond zaprezentował pad w kolorach wakacyjnych, następnie w edycji Arctic Camo Special Edition, a pod koniec kwietnia z okazji premiery Redfall ukazało się aż 5 nowych padów. Tymczasem wiele wskazuje na to, że w niedalekiej przyszłości otrzymamy kontroler z okazji premiery Starfielda, który rzekomo ma zostać zaprezentowany podczas Xbox Games Showcase 2023.

Kontroler do Xboxów w barwach Starfielda najprawdopodobniej wkrótce trafi do sprzedaży

It should be announced and/or released before or within Xbox Games Showcase

(I'm thinking about an upcoming game, but I'm just thinking loud, please don't pay attention to this line)

— billbil-kun (@billbil_kun) May 5, 2023

It should be announced and/or released before or within Xbox Games Showcase

(I'm thinking about an upcoming game, but I'm just thinking loud, please don't pay attention to this line)

— billbil-kun (@billbil_kun) May 5, 2023

Znany insider billbil-kun, którego informacje bardzo często się potwierdzają, udostępnił na początku maja tweeta, w którym napisał, że „nowe, limitowane akcesoria do Xboxa są w drodze”. Nie zdradził wtedy nic więcej poza ceną w USA, ale dodał, że jego zdaniem urządzenia te zostaną zaprezentowane z okazji premiery Starfielda. Wczoraj poznaliśmy trochę więcej szczegółów.

Jak wiadomo, Starfield ma być jednym z największych exclusivów Microsoftu w 2023 roku, więc możemy się spodziewać, że tytuł ten będzie szeroko promowany. Tymczasem billbil-kun poinformował, że być może już na Xbox Games Showcase 2023 zostanie zaprezentowany nowy kontroler inspirowany wspomnianą grą od Bethesdy. Na Imgurze natomiast pojawiły się niedawno zdjęcia, które rzekomo mają przedstawiać pada do Xboxa właśnie w barwach nawiązujących do Starfielda.

Nie są to jedyne informacje, którymi podzielił się leaker. Oprócz kontrolera do Xboxa Microsoft rzekomo przygotowuje jeszcze bezprzewodowe słuchawki również inspirowane Starfieldem. W przypadku tego urządzenia także nie zostało potwierdzone, jak wspomniany headset będzie wyglądać.

Billbil-kun dodał, że oba urządzenia będą dostępne zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i Europie. Według jego informacji kontroler do Xboxa w barwach Starfielda będzie kosztował 74,99 euro, czyli ok. 340 zł, natomiast bezprzewodowe słuchawki inspirowane grą od Bethesdy – 124,99 euro, czyli ok. 567 zł.

Prezentacji obu urządzeń według informacji billbil-kuna możemy się spodziewać podczas Xbox Games Showcase 2023. Na ten moment nie jest też jasne, kiedy akcesoria miałyby trafić do sprzedaży, ale na nadchodzącej konferencji zapewne wszystko się wyjaśni.

Zobacz też: Najlepsze kamery samochodowe

Na koniec przypomnijmy, że Starfield zadebiutuje już 6 września 2023 roku. Więcej o nim dowiemy się podczas zaplanowanego na czerwiec Starfield Direct, które odbędzie się chwilę po Xbox Games Showcase.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.