Microsoft testuje nowe wersje kontrolerów do konsol Xbox? Wiele nowych doniesień wskazuje na tego typu prace

Xbox Series X + dodatkowy pad Xbox Series X|S 20th Anniversary Special Edition

Producenci konsol co jakiś czas próbują zaskoczyć graczy coraz to nowymi projektami dedykowanych kontrolerów. Nie tak dawno do sprzedaży trafił DualSense Edge przeznaczony do konsol PS5. Natomiast relatywnie niedawno okazało się, że Microsoft może pracować nad kilkoma prototypami pada do Xboxów, które — jeśli wierzyć doniesieniom i plotkom — mogą być naprawdę rewolucyjne.

Microsoft ma rzekomo pracować nad kilkoma prototypami kontrolerów Xbox

Podcast XboxEra — rozmowa na temat nowych kontrolerów od 1:35:14

Podczas ostatniego odcinka The XboxEra padło stwierdzenie, że Microsoft testuje w tajemnicy zupełnie nowy prototyp kontrolera Xbox, który wyposażony ma być rzekomo w touchpad oraz haptykę. Co ciekawe, nie jest to jedyny projekt pada, nad jakim rzekomo pracują inżynierowie giganta z Redmond. Na początku tego miesiąca producent Xboxów złożył wniosek patentowy na kontroler wyposażony w ekran LCD. Ma on podobno ulatwiać graczom proces parowania go z konsolą, telefonem lub komputerem. Co więcej, miałby być on używany także do grania w chmurze.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■
Xbox kontroler wniosek patentowy Microsoft
Wniosek patentowy Microsoftu dt. kontrolera wyposażonego w ekran LCD

Naturalnie nie są to jedyne pomysły na akcesoria i urządzenia, nad którymi pracuje Microsoft. Dość w tej materii powiedzieć, że swego czasu dużo szumu powstało wokół Xbox Keystone, który dostrzeżony został na półce Phil Spencera. Ostatecznie jednak projekt ten został na razie porzucony, a powodem tego miały być wysokie koszta jego produkcji względem potencjalnej rynkowej ceny.

Przeczytaj też: Najlepsze gry multiplayer

Na ten moment są to jedyne informacje jakie mamy, ponieważ korporacja sama w sobie nie raczyła do tej pory zdradzić większych szczegółów. Bardzo możliwe, że w 2023 roku Microsoft postanowi ujawnić niektóre z tych projektów. Na ten moment do dyspozycji tych bardziej wymagających graczy jest jedynie seria Xbox Elite, w tym Xbox Elite Core, który jakiś czas temu trafił do oficjalnej sprzedaży.

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
TAKIEJ PROMOCJI NIE BYŁO OD 2 LAT!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.