Microsoft podpisał jeszcze jedną 10-letnią umowę! Współpraca ułatwi przeniesienie Call of Duty na Switcha?

Xbox Games

Wczoraj Microsoft poinformował o podpisaniu 10-letniej umowy z firmą Boosteroid, dzięki której gry Xboxa i Activision Blizzard trafią do szerszego grona odbiorców. Amerykańska firma zdecydowała się jednak na podjęcie kolejnej współpracy. Gigant z Redmond zawarł bowiem jeszcze jedno porozumienie, które być może ułatwi w przyszłości udostępnienie serii Call of Duty na konsolach Nintendo.

Microsoft poinformował o podpisaniu 10-letniej umowy z firmą Ubitus

Phil Spencer – szef działu Xbox – poinformował dzisiaj za pośrednictwem Twittera, że Microsoft podpisał 10-letnią umowę z firmą Ubitus. Wspomniana korporacja jest tajwańskim dostawcą gier w chmurze, dzięki której na konsolach Nintendo Switch dostępne są m.in. takie tytuły jak Control czy też Resident Evil Village.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Dzięki zawartemu porozumieniu Ubitus otrzyma możliwość strumieniowego przesyłania gier Xbox PC, a także produkcji Activision Blizzard (po przejęciu firmy przez Microsoft) na własnej platformie. Phil Spencer po raz kolejny podkreślił, że amerykańskiej firmie zależy na daniu „większego wyboru większej liczbie graczy”.

Zobacz też: Najlepsze kontrolery do symulatora lotu

Na koniec warto przypomnieć, że w zeszłym miesiącu Microsoft poinformował o podpisaniu 10-letniej umowy z Nintendo, a także z firmą NVIDIA. Amerykańska firma chciała również zawrzeć porozumienie z Sony. Japońska korporacja nie zdecydowała się jednak na współpracę, a gigant z Redmond nie prowadzi obecnie rozmów z producentem PlayStation na temat Call of Duty.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.