Nintendo komentuje plotki na temat Switcha 2! Jasne stanowisko firmy

Nintendo Switch

Plotki na temat Switcha 2 pojawiają się już od dawna. Nic więc dziwnego, że w końcu odniosło się do nich samo Nintendo. Firma oficjalnie im zaprzeczyła.

Nintendo zaprzecza plotkom na temat Switcha 2

Nintendo Switch
Nintendo Switch

Podczas tegorocznego Gamescoma Nintendo miało zaprezentować możliwości Switcha 2. Mówiąc konkretniej, pokaz miał obejmować ulepszoną wersję The Legend of Zelda: Breath of the Wild oraz The Matrix Awakens, o czym dowiedzieliśmy się później.

Co więcej, rok wcześniej szczegóły techniczne konsoli prawdopodobnie przedstawiono kluczowym partnerom biznesowym. Pisał o tym szef Activision Bobby Kotick, którego e-mail w tej sprawie został zaprezentowany podczas rozprawy o przejęcie firmy przez Microsoft.

Jak jednak informuje Eurogamer, prezes Nintendo Shuntaro Furukawa nazwał te doniesienia w rozmowie z japońską gazetą Mainichi „plotkami”. Co więcej, wieści o jakichkolwiek prezentacjach Switcha 2 określono jako „nieprawdziwe”.

Pamiętajmy jednak, że nie do końca musi to przesądzać o fakcie, że następca Switcha nie jest w zaawansowanej fazie przygotowywania. Być może Nintendo nie chce po prostu, abyśmy oficjalnie wiedzieli o nim tak dużo o tak wczesnej porze.

Zobacz też: Najlepsze tanie gry na Steam

Przypomnijmy jeszcze na końcu, że w październiku rzekomo wyciekły data premiery oraz cena Nintendo Switch 2. Według tamtego przecieku platforma pojawiłaby się na rynku już 24 września 2024 roku.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.