PC Gaming Show 2022 – 5 najciekawszych gier z wydarzenia

PC Gaming Show 2022

Wczorajszy dzień był dość gorący dla fanów gier wideo. Równo o 19:00 wystartowano z Xbox & Bethesda Games Showcase 2022, podczas którego przedstawiono m.in. pierwszy gameplay ze Starfield czy ogłoszono współpracę Xboxa z Hideo Kojimą. Następnie odbyło się PC Gaming Show 2022, na którym także ukazano kilka perełek.

Najciekawsze gry z PC Gaming Show 2022

PC Gaming Show 2022 – pełne wydarzenie

Postanowiliśmy przedstawić pięć najważniejszych gier z PC Gaming Show 2022. Są to tytuły, którym warto się przyjrzeć, ponieważ mogą namieszać w branży – w pozytywnym tego słowa znaczeniu. A oto one:

The Alters

The Alters – trailer

Bez wątpienia najciekawszą pozycją ujawnioną podczas wczorajszego PC Gaming Show było The Alters. Za grą stoją doświadczeni Polacy ze studia 11 bit, którzy w swoim porfolio posiadają Frostpunka i This War of Mine. Teraz chcą zaoferować nam coś świeżego, ponieważ w ich nadchodzącym projekcie zajmiemy się tytułowymi Altersami, z pomocą których będzie możliwe odniesienie sukcesu.

The Invincible

The Invincible – gameplay

Będąc przy polskich produkcjach, grzechem byłoby nie wspomnieć o Niezwyciężonym (projekcie na podstawie książki Stanisława Lema), który otrzymał pierwszy gameplay. Nad grą czuwa Starward Industries, ale przy pracach pomaga również 11 bit studios. Obie ekipy wrzucą nas do opustoszałych lokacji, gdzie zbadamy anomalie i spróbujemy uniknąć czyhającego na każdym kroku zagrożenia. Premiera The Invincible odbędzie się w 2023 roku.

System Shock Remake

System Shock Remake – trailer

O System Shock Remake dość długo nie usłyszeliśmy nic konkretnego aż do PC Gaming Show 2022. Podczas show pojawił się Warren Spector, twórca oryginału, jak i nadchodzącego odświeżenia. Przedstawił on kilka fragmentów rozgrywki i przyznał, że gra jest już w pełni grywalna. Nie był jednak gotowy podzielić się datą premiery.

Victoria 3

Victoria 3 – gameplay-trailer

Fani strategii z pewnością powinni przyjrzeć się Victoria 3. W pozycji wcielimy się w przywódcę jednego z kilkudziesięciu dostępnych państw i spróbujemy wznieść swój dom na wyżyny, podejmując rozmowy dyplomatyczne z innymi krajami czy odpowiednio zarządzając finansami. Premiera Victoria 3 jest planowana na 2022 rok.

Deliver Us Mars

Deliver Us Mars – trailer

Delivers Us Mars jest przygodówką Sci-Fi od KeokeN Interactive współpracującym z Frontier Developments. Na pierwszy rzut oka materiały promujące grę wskazują, że będziemy mieli do czynienia z Tomb Raiderem w kosmosie. Fabuła gry pozwoli wcielić się w członka oddziału, który został wysłany na Marsa w celu odzyskania statków kolonizacyjnych, a od powierzonej nam misji zależy los ludzkości. Premiera już 27 września 2022 roku na PC, PS4, PS5, Xbox One oraz Xbox Series X|S.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja ograniczona czasowo!
Z